17. prosinec
Chomutov Slavia
17:30
19. prosinec
Havířov Slavia
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
12. srpna 2019

Musíme hrát bez chyb, velí před těžkými zápasy Furch

V minulé sezóně se natrvalo probojoval do slávistického áčka a letos už bude patřit mezi důležité hráče. V přípravě nastoupil Aleš Furch zatím do jediného zápasu, musel totiž léčit zranění. A teď po třech porážkách velí: „Na ZUBR Cupu máme šanci na úspěch!“

Aleši, máte za sebou první tři přípravné zápasy. Jak bys je ohodnotil?
Zatím jsme bez výhry, takže to nemůžeme hodnotit úplně kladně, ale hra se zlepšuje. Uvidíme, jak si povedeme dál.

Ty jsi nastoupil až do posledního utkání proti Pavlodaru, předtím jsi musel léčit nějaké zdravotní problémy. Co se ti přesně stalo?
Týden před začátkem přípravy na ledě jsem byl na závodech na kole a měl jsem tam pád. Čtyři dny jsem byl v nemocnici s otřesem mozku.

21
Aleš Furch loni zažil průlomovou sezonu. V 54 utkáních nasbíral 21 bodů za 13 gólů a 8 asistencí. To vše zvládl s průměrným ice-timem 10 minut na zápas.

Jak ses cítil v prvním zápase?
První dvě třetiny jsem se upřímně bál, aby se mi nic nestalo s hlavou. Od druhé třetině to bylo dobré a můj výkon se lepšil.

Na čem musíte zapracovat týmově?
Na těch detailech, které rozhodují zápasy. Musíme odstranit ty malé chyby, které jsme udělali. Góly, co jsme inkasovali, pramenily z našich chyb, ale jinak jsme hráli dobře.

V příštích dnech vás čeká ZUBR Cup a těžké zápasy proti Zlínu, Přerovu a Vsetínu. Jak se na ně připravit?
Musíme tam jít s pokorou a poctivě hrát to, co nám řeknou trenéři. Potom budeme mít šanci na úspěch.

Jako první vyzvete Zlín, tým z extraligy. Může vám pomoci, že jste už dva zápasy proti extraligovým celkům v přípravě absolvovali?
Určitě! Když budeme plnit pokyny, co máme od trenérů, a nebudeme v obranném pásmu dělat zbytečné chyby, můžeme uspět.

Autor Šimon Rogner
Nepřehlédněte
OHLASY 9.12.2019

Věřil jsem, že to tam Honzovi Novákovi spadne, říká Málek

Po delší době se od úvodních minut postavil do sešívaného brankoviště. Roman Málek dokázal Slavii v důležitých momentech duelu s Trhači podržet a po vítězném zápase si vyslechl komplimenty i ze ...

Číst více
A-TÝM 8.12.2019

Rozpis druhé části: Vsetín a Motor v prosinci v Edenu!

Slavia začne druhou část Chance ligy v úterý 17. prosince v Chomutově, do Edenu přijedou do konce letošního roku dva atraktivní soupeři - Vsetín a České Budějovice. Vstupenky na jednotlivé zápasy ...

Číst více
SESTŘIHY 8.12.2019

Sestřih zápasu: Slavia - Kadaň 4:3

Slávisté v posledním kole první části Chance ligy udolali Kadaň 4:3. Rozhodující trefu zařídil sedm vteřin před koncem kapitán Jan Novák! Podívejte se na sestřih všech gólů.

Přehrát video
OHLASY - VIDEO 7.12.2019

Novák po Kadani: První část sezóny byla povedená, musíme ale bojovat dál

Postaral se o vítěznou branku pouhých sedm sekund před koncem, díky níž slávisté oslavili proti Kadani vítězství 4:3. Jak viděl rozhodující moment utkání a jak hodnotí výkon Slavie v první části ...

Přehrát video