Michal Sup ukončil kariéru

13.05.2010, Ondřej Kalát

Dlouholetá opora slávistických útočných řad Michal Sup ukončil ve svých šestatřiceti letech bohatou hráčskou kariéru. Informoval o tom klubový web Mladé Boleslavi, kde Sup v poslední sezóně působil. Po Josefu Beránkovi tak končí další legenda slávistického hokeje.

Přestože v posledních dvou sezónách nepůsobil Michal Sup v červenobílém dresu, fanoušci Slavie nikdy nezapomenou na nenápadného hráče s číslem 8, který ve svých nejlepších letech patřil k elitním střelcům české extraligy. Všichni si jistě pamatují na jeho gól do sítě Pardubic v sedmém finálovém utkání play-off 2002/2003, který rozhodl o zisku mistrovského titulu. Se Slavií zvedl pohár pro vítěze extraligy i v sezóně 2007/2008.

Poslední rok odehrál v Mladé Boleslavi a v jejím dresu se dočkal 900. startu v nejvyšší soutěži. Vstoupil také do Klubu hokejových střelců, když v součtu extraligových a reprezentačních branek dosáhl magického číslo 250.

Celkem v nejvyšší soutěži nasbíral 482 bodů za 246 gólů a 236 asistencí. V reprezentačním dresu si připsal dva starty na hokejových šampionátech v letech 2003 a 2004.