Pohledem statistik: Slavii proti Motoru zradila disciplína a koncovka

24.03.2017, Tomáš Vogl

Po úvodních dvou duelech semifinálové série na ledě Českých Budějovic se zdálo, že favorita z jihu Čech čeká proti Slavii tuhý a dlouhý boj o vstupenku do baráže. Tuhý možná byl, dlouhý bohužel nikoli. V následujících třech zápasech již Motor nepovolil celku z hlavního města ani jeden úspěch a raduje se z triumfu 4-1 na zápasy. Červenobílým válečníkům chyběla v bitvě se soupeřem především disciplinovanost a více gólových nábojů. Ty měla ve svém zásobníků pouze sehraná dvojice Martin Šagát – Martin Kadlec.

 
 

Opět po roce svedl pavouk play-off WSM ligy k sobě České Budějovice se Slavií. Bylo nemožné si představit větší lahůdku, na jedné straně ambiciózní tým a vítěz základní části v čele s mistrem světa Filipem Novákem, na straně druhé jedna z nejúspěšnějších hokejových značek v republice v tomto století také toužící po návratu do extraligy. Tomu odpovídala divácká kulisa, 4 z 5 duelů hlásilo vyprodáno, divácký průměr byl 5 421 diváků. Ti sledovali povětšinou opatrné úvody zápasů, ani jednou nepadl v první třetině více než jeden gól, přičemž sešívaní v úvodních dvacetiminutovkách nezatížili konto soupeře v průběhu série ani jednou.

Nízká produktivita odzbrojila Slavii v boji s favoritem

Prostřední perioda byla z pohledu slávistů gólově nejbohatší, přesto vstřelili celkově branek jako šafránu. Pouhých 6 přesných zásahů z 5 střetnutí se ukázalo být jedním z nejvýznamnějších faktorů prohrané série. V obranném pásmu Jihočechů se prosazovalo především duo Martin Šagát – Martin Kadlec. Vysoký slovenský centr se stal se 2 brankami nejlepším střelcem poražených, jeho kolega z křídla Kadlec zaznamenal v sérii 2 asistence a byl viditelně při chuti. Jeho herní pohoda byla cítit až v nejvyšších patrech stadionů a jeho vířivý pohyb dělal zadákům soupeře neustále problémy.

12
Tolik branek padlo ve druhých třetinách. Ty byly v sérii s přehledem nejgólovější.

Na straně Českých Budějovic byl nejproduktivnějším hráčem Michal Chovan, jenž bodoval ve všech utkáních a sérii zakončil s bilancí 4+3. Chovan se před třetím pokračováním série přesunul do první formace, kde utvořil zcela novou trojici s Miloslavem Čermákem a Rokem Pajičem. Toto trio bylo v následujících 3 bitvách nezastavitelné. Chovan, Pajič a Čermák si v nich připsali dohromady 10 kanadských bodů a vrchovatě splatili důvěru, kterou v ně úspěšným tahem vložil kouč Antonín Stavjaňa.

Co se týče obránců, na straně čtvrtého celku základní části potvrdil gólem a asistencí dobré načasování formy Jan Pohl. Soupeř se mohl spolehnout na očekávané opory, velezkušený kapitán Filip Novák asistoval u 5 branek a bývalý slávista Žiga Pavlin, druhá slovinská hvězda v týmu spolu s Pajičem, se může pochlubit bilancí 1+3.

Interní souboj gólmanů dopadl smírně, Frodl opět držel svůj tým

Velkým tématem série byla také disciplína. Ze strany Slavie tvrdil muziku především urostlý bek Martin Bača, jehož zákroky nejednou vyvolaly vášně. Pražané inkasovali celkem 43 dvouminutových trestů, soupeř 35. Budějovičtí využili časté tresty k 6 přesilovkovým gólům, Slavia si v početní převaze připsala 2 branky. Nejproduktivnější hráč série Michal Chovan trefil v prvním zápase jediný gól v oslabení.

Tahoun slávistické ofenzivy David Šafránek se v semifinále zapsal do statistiky kanadských bodů pouze jednou asistencí při výhře v zápase číslo dva.

Jestli v něčem Vršovičtí drželi se sokem krok, byla to určitě postava brankáře. Dominik Frodl potvrdil výtečnou formu z průběhu celé sezóny, měl veliký podíl na výhře v druhém zápasu a ve 4 utkáních, které odchytal, zapsal úspěšnost zákroků 92,7%. V pikantním souboji s devatenáctiletým, tedy o rok mladším, gólmanem soupeře Petrem Kváčou jednoznačně obstál, budějovický fantom v bílé masce zakončil sérii s téměř totožnou úspěšností 92,8%.

Hráči s písmenem M na hrudi vypálili za 300 minut hry směrem na branku konkurenta celkem 182 střel, což dělá průměr 36,4 střel na zápas. Nutno podotknout, že v závěrečném zápase série se Jihočechům postavil v brance Slavie Patrik Polívka. Jeho spoluhráči vystřelili na Kváču 104 puků s průměrem 20,8 střel na zápas.

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2018 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže