Béčko Slavie? Mladší dorost bude mít nejspíš dva týmy

11.04.2017, Jakub Slunečko

Mladší dorostenci Slavie mají za sebou domácí Memoriál Jiřího Baráka, kde obsadili třetí místo. Trenér Jiří Doležal během víkendu oznámil, že hráče testuje i za jiným účelem než obvykle – mladší dorostenci totiž možná budou mít poprvé v novodobých dějinách svůj B tým. Změna má svůj pochopitelný důvod.

 
 

Už dnes to funguje tak, že dorostenci, kteří se nevejdou do kádru Slavie, odchází z extraligového týmu na hostování nebo střídavé starty do jednoho z klubů nižší soutěže – první ligy. Tým Slavia B by tuhle migraci o dost zjednodušil – mladí hokejisti by šli prostě hrát první ligu za druhý slávistický mančaft.

„Je to dobrá myšlenka. Kluky budeme mít takhle mnohem více pod kontrolou a mohou hrát neomezeně za oba týmy. Přechod mezi áčkem a béčkem je mnohem jednodušší,“ řekl k plánované změně trenér Jiří Doležal.

Otázkou zůstává, kde by druhý slávistický tým hrál. Musel by se totiž najít vhodný tým nejlépe v okolí Prahy, se kterým by se béčko Slavie spojilo a mladší dorostenci by na jeho ledě hráli domácí zápasy. „To je zatím otázkou, jak by takováhle spolupráce fungovala,“ přemítal Doležal s tím, že v uvahu připadá třeba Benešov.

„Ještě nevíme, jak k tomu přistoupí rodiče. Není to jenom o cestování, ale musí se taky rozhodnout, kdo z hráčů bude v áčku a kdo v béčku. Spouste rodičům se to určitě nebude líbit, že někdo hraje v áčku a někdo ne,“ přiznal Doležal.

Prakticky by to ale pro hráče nebyla až tolik velká změna. Místo hostování nebo střídavých startů by šli hrát za béčko Slavie a odpadly by zbytečné komplikace.

Už teď kouč během přípravy testuje hráče a předběžně tak dělí tým na „áčkaře“ a „béčkaře“, kteří by později o svou šanci v prvním týmu Slavie bojovali. Prvním z testů byl právě Memoriál Jiřího Baráka, který sešívaní zakončili cennou výhrou 4:1 nad Spartou a celkovým třetímí místem z pěti zúčastněných týmů.

„Hlavně potřebujeme kluky vidět. Spousta z nich ani v tréninku nebyla, tak je potřebujeme poznat v klíčových situacích, jak se zachovají. Zároveň je to pro nás určitá selekce, kterou potom použijeme, pokud bychom opravdu chtěli založit béčko,“ uzavřel Doležal.

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2018 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže