Ronald Knot byl oceněn za gesto fair play! Už nejsem za blázna, směje se

15.04.2017, Martina Kramerová

Slávistický obránce Ronald Knot se v jedné z loňských barážových bitev s Karlovými Vary zachoval jako pravý chlap. Před více než rokem totiž předvedl přímo na ledě parádní gesto fair play, které se okamžitě setkalo s řadou pozitivních ohlasů. Teď se dočkal i oficiálního ocenění od Českého olympijského výboru. „Hodně si toho vážím, ale zase to tolik nepřeceňuju. S žádnou cenou jsem nepočítal, kvůli metálům a oceněním to člověk nedělá. Jen se snažím hrát fér a to samé čekám i od ostatních,“ řekla o významném projevu uznání sešívaná čtyřka.

 
 

Okamžik, za který si červenobílý bek vysloužil slova obdivu a chvály, přišel v průběhu druhého kola loňské extraligové baráže, kdy se Slavia utkala v Edenu s karlovarskou Energií. Domácí prohrávali 0:1, když rozhodčí naznačil vyloučení hostujícího Haščáka. Faulovaný Ronald Knot ale nechal dvouminutový trest pro soupeře odvolat. Podle jeho slov mu totiž pouze podjela brusle a přesilovka pro jeho tým by nebyla fér. A skvělé gesto fair play tak bylo na světě.

„Ten zápas si pamatuju moc dobře. Prohrávali jsme 1:0 a mohli mít první přesilovku. Já ji ale odvolal, protože se nejednalo o faul. Nakonec jsem dal vítězný gól, vyhráli jsme a měli první body v baráži,“ popsal inkriminovaný moment i další průběh duelu talentovaný bek.

Přesto přiznal, že pro některé spoluhráče bylo takové gesto v danou chvíli hodně překvapivé. „Nejdřív si všichni mysleli, že jsem se zbláznil. Ale když jsme nakonec vyhráli, řekli mi, že to bylo super.“

4:2
Takovým výsledkem skončil duel, v němž Knot vsítil gól a předvedl skvělé gesto fair play.

Hned po zápase se slávistický odchovanec dočkal pochvaly z tábora soupeře i odjinud. Jeho počin vyzdvihl třeba tehdejší trenér Energie Karel Mlejnek. Přidal se i kouč Razým, spousta hokejistů, kamarádů, rodina. A po roce přišlo ocenění z těch nejpovolanějších míst. Knota za jeho gesto vyznamenal Český klub fair play, jenž je jednou z institucí Českého olympijského výboru.

„Hodně si toho vážím, ale zase to tolik nepřeceňuju. Snažím se hrát fér a to samé čekám i od ostatních. Protihráč je soupeř a ne nepřítel. S žádnou cenou jsem nepočítal, kvůli metálům a oceněním to člověk nedělá,“ podotkl skromně zadák červenobílých.

Protože si po náročné sezoně potřeboval odpočinout, vyrazil na dovolenou na Kubu. Proto si nemohl diplom převzít přímo z rukou předsedkyně ČKPF Květy Peckové. „Mrzí mě, že jsem se nemohl zúčastnit slavnostního předávání, ale bohužel jsem byl mimo republiku,“ litoval Knot.

Sám by si na situaci už ani nevzpomněl, jen jeho blízcí se o chvályhodném počinu ještě občas zmíní. „Teď už to nikdo neřeší, ani já. Jen rodiče a přítelkyně mi to pořád připomínají a říkají mi, že bych na sebe měl být pyšný,“ uzavřel dvaadvacetiletý hokejista.

Prý hraju fér 💪 #čov#čkfp#fairplay#diplom#ceskyolympijskyvybor

Příspěvek sdílený Ronald Knot (@ronaldknot94),

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2018 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže