Na vrcholu světa. Václav Krliš nabíral sílu v Dubaji

23.05.2017, Martina Kramerová

Příprava na nový ročník WSM Ligy už je nějaký ten pátek v plném proudu. Předtím si ale hokejisté Slavie užívali zasloužené posezónní volno. Mezi hráči, kteří vyrazili na exotickou dovolenou, nechyběl ani Václav Krliš. Mladý forvard odjel do Dubaje. Odpočinek si užil hlavně u vody, stihl však poznat i populární místní atrakce. V Emirátech se snažil nabrat co nejvíc sil, letní dril totiž kombinuje se školou. A v ní mu právě začalo zkouškové období. „Teď začne totální masakr, jsem na to zvědavý,“ říká.

 
 

Po náročné hokejové sezoně vám trenéři naordinovali takřka měsíční volno. Kam a s kým jste vyrazil na dovolenou?
Na dovolené jsem byl v Dubaji. Na týden a s rodinou. Tedy ne s manželkou a dětmi, ale rodiči a sestrou. (směje se) Stejné místo jsme navštívili už loni a líbilo se nám tam, tak jsme tam vyrazili i letos. Nesnáším studenou vodu a nikde poblíž zatím moc teplá není. Navíc se to začíná oproti evropským lokalitám i dost cenově vyplácet. Takže proto jsme vybrali Emiráty.

Zpestřili jste si pobyt nějakým výletem, nebo byl hlavním bodem programu spíš relax na pláži?
Vždycky to tam i nějak projedeme. Byli jsme na nejvyšší budově světa Burdž Chalífa, zašli jsme nakoupit do obchoďáku, ale jinak jsme většinu času strávili u moře, kde bylo nejlíp.

Zmínil jste návštěvu některých dubajských atrakcí. Kde se vám líbilo nejvíc?
Hodně se mi líbil ten věhlasný obchoďák, kde je opravdu příjemné prostředí s fontánkami a tak. Je tam sice hodně lidí, ale je to velké a obchody jsou hezké. Samozřejmě ty nejdražší značky. Je fajn si to projít, podívat se a rychle pryč. (směje se)

Jakým způsobem jste trávil čas na pláži. Našel se čas třeba na knížku?
Knížku jsem si vzal, ale přečetl jsem jenom půlku. Bylo takové vedro, že jsme většinu času trávili ve vodě.

Do Dubaje míří čím dál víc turistů. Neprojevilo se to třeba přeplněnými plážemi?
Záleží na tom, jestli jste na té hotelové, nebo veřejné pláží. I když ta hotelová je zase o něčem jiném. Na těch veřejných začíná být hodně lidí. Říkal jsem, že už je to takové Chorvatsko, jen tam ještě nejsou slyšet Češi. Lidí tam je docela dost, ale pořád se to v pohodě dá.

Odpočinul jste si dostatečně, nebo byste si volno ještě klidně prodloužil?
Že bych byl úplně odpočatý se říct nedá. Teď navíc dojíždíme z Plzně na každý trénink, takže vstáváme brzo. V letní přípravě je to záhul, takže se únava začíná zase trochu střádat. Ale pak bude ještě odpočinek v červenci a před nástupem na led se zase dobře připravíme.

Letní příprava je pro většinu hokejistů nutné zlo. Jak období dřiny „na suchu“ snášíte vy?
Při fotbálku hraju jen stopera, protože se bojím o kotník, který jsem měl na začátku přípravy zraněný. Takže jenom odklízím balony a zatím jsem si to moc neužil, nechodím ani moc do soubojů. Ale jinak je fotbal parádní věc, i ten basket se dá. Nevadí mi ani běhání. Zažil jsem letní přípravu na kole a to pro mě bylo něco strašného.

Kromě hokeje se věnujete studiu právnické fakulty. Jak moc náročné je kloubit přípravu a zkouškové období, které je v plném proudu?
Nějaké zkoušky už mám za sebou. Nedávno jsem měl bolavý kotník, takže jsem trénoval individuálně a stihl nějaké předměty. Ale teď začne totální masakr, tak jsem zvědavý, jak to dopadne.

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2018 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže