Na led jsem se těšil, "suchá" hodně bolela, přiznává obránce Holý

02.07.2017, Martina Kramerová

V Edenu se den co den pilně zbrojí na novou sezonu. Po tréninkových dávkách v posilovně a na atletickém oválu však ve slávistickém táboře přišla změna. Týdny přípravy na suchu vystřídal led. Příjemné zpestření neoblíbené části sezony uvítal i obránce Jan Holý. „Na led už jsem se těšil, suchá hodně bolela,“ řekl o ledové vsuvce v říčanské aréně. Zároveň přiznal, že už vyhlíží delší volno, které svým svěřencům trenér Razým naordinoval. „Už se těším na dovolenou, ty dva měsíce byly dlouhé.“

 
 

Posilovna, běh, fotbal nebo další míčové hry. A to samé pořád dokola. Každý den a při každém tréninku. Sešívaní strávili uplynulé dva měsíce nepopulární suchou přípravou, při které se hodně zapotili. Před takřka měsíční dovolenou však trenérský štáb naplánoval osvěžující změnu – týden na ledě. „Změna přišla po těch několika náročných týdnech na suchu vhod. Sice si myslím, že se trochu trápíme, ale to je snad každý rok po pauze stejné,“ popisoval dvaadvacetiletý zadák Holý.

„Na led už jsem se těšil. Letní příprava mi sice úplně nevadí, ale bolela. Už toho bylo celkem dost, takže jsem rád, že to máme za sebou. Teď už se do toho musíme jen dostat na ledě,“ hodnotil uplynulé období.

Pochvaloval si i formu tréninků. Při ní si hráči vyzkoušeli nejen řadu cvičení, ale i klasickou herní praxi. Samotného beka baví obojí a na to, zda se zrovna hraje nebo „cvičí“, nehledí. „Je mi vlastně jedno, jestli je to herní cvičení nebo hra samotná. Hlavní je, že je to s hrou spojené. Myslím si, že mi dá skoro všechno z tréninků a především ze zápasů.“

Holý také přiznal, že ve chvílích, kdy se červenobílí prohánějí po ledové ploše rozděleni na dva týmy, panuje mezi nimi nesmiřitelná rivalita. I když jde jenom o trénink, nikdo nechce prohrát. Ani na ledě, ani v jiném sportu. „Hry jsou vždycky vyhrocené. Ať už jsme hráli volejbal, fotbal, basket, teď cvičné zápasy na ledě. Ať je to jakákoliv hra, musí mít náboj, aby to k něčemu bylo. Proto většinou hrajeme i o nějaký příspěvek do kasy,“ popisoval průběh bojů.

I když se po dlouhé době rád vrátil na led, hodlá si užít i dovolenou, která slávistické áčko čeká během července. „Ty dva měsíce byly celkem dlouhé. Naštěstí tam byl vložený jeden týden volna, takže jsme si trochu odpočinuli. Teď už se těším na dovolenou. Poletím nejspíš do Egypta, určitě si zajdu někam zahrát golf a budu se udržovat trochu v chodu. Protože tři týdny nic nedělat, mohl bych zase začít zase odznova, a to bych určitě nechtěl,“ uzavřel se smíchem talentovaný bek.

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2018 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže