Vedro? Potit se raději u ledu! Slávisti jedou před prvními zápasy na max

01.08.2017, Jakub Slunečko

Zatímco Česko zažívalo v úterý nejteplejší den v roce a horko překonalo 37 stupňů, slávisti byli na ledě. V Edenu totiž finišuje příprava před prvními zápasy nově poskládaného mužstva Slavie. Pět lajn se pilně připravuje na boj o místo v kádru. „Tým pracuje dobře, kluci dostávají víc do těla. Makáme!“ říká asistent trenéra Jan Srdínko před čtvrtečním začátkem přípravných zápasů. První soupeř? Benátky.

 
 

Sezona se blíží. Do prodeje jdou permanentky na nový ročník a o permanentku v týmu bojují i sami sešívaní hokejisté. Široký kádr teď čekají hlavní škrty, které trenéři provedou na základě přípravných zápasů.

Koučové Razým a Srdínko rozdělili tréninky do skupin podle obránců a útočníků, díky čemuž dostávají jednotlici větší péči a lépe si nacvičí různé herní situace. Do toho se chodí běhat, cvičit do posilovny a zátěž se tím pádem dostává na největší úroveň před začátkem soutěžního období.

Není se tak čemu divit, když hráči slézají z ledu pořádně zpocení, a to nejenom kvůli venkovním horkům. „Je to ale stoprocentně lepší být na ledě než jenom venku na suchu. Dneska bylo 35 stupňů,“ připomněl útočník Martin Ondráček a vyzdvihl vzrůstající herní pohodu nově utvořeného týmu.

Obrovský rozdíl teplot mezi venkovním pařákem a ledovou plochou se projevuje i v podobě těžko průhledné mlhy, která se nad kluzištěm utvořila. „Led je v létě vždycky měkčí a těžší. Kluci už jsou na to zvyklí, stejně jako na výkyvy teplot. Začala sezona a všichni už si na sebe musí dávat pozor a být k sobě zodpovědní,“ řekl asistent trenéra Jan Srdínko.

Kabina musí táhnout jako loni

Právě on jako lektor obránců měl radost, že tým posílil velký slávista a zkušený bek Jiří Drtina. „Jirka na Slavii hrál, bude to pro nás velký přínos,“ prohlásil Srdínko na adresu obránce, který se velice dobře zná s Pavlem Kolaříkem nebo Janem Novákem.

„Tihle kluci si v kabině udělají dobrou atmosféru snad jako loni. To fungovalo perfektně, kabina táhla jako jeden celek,“ doufal sešívaný kouč s výhledem do nové sezony.

Po odchodu několika beků by tak měla být slávistická obrana dobře zajištěna. Už jen příprava tak ukáže, kdo z obránců i útočníků dostane šanci v ostré sezoně. „Typologicky víme, co máme za hráče. Všechno ukáže příprava. Na začátek máme Benátky a budeme potřebovat postřídat a vyzkoušet různé hráče. Musí k tomu přistoupit zodpovědně a odehrát dobrý zápas,“ řekl Srdínko s tím, že další posily zatím v plánu nejsou.

„Chceme vyhrát, to je jasné!“ doplnil směrem ke čtvrtečnímu duelu s Benátkami Martin Ondráček. „Trenéři na začátku přípravy rozdělili sestavu a zatím se to nemění. Benátky nebo další soupeře neřešíme, musíme pracovat na sobě,“ dodal Ondráček.

Nový tým Slavie se tak divákům poprvé představí tento čtvrtek v 17:30 doma v Edenu. Přijďte sešívané borce náležitě podpořit!

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2018 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže