Rozhodující gól? Chtěl jsem střídat, ale ještě jsem to zkusil, popisuje Šafránek

09.08.2017, David Mencl

Poprvé v přípravě se v utkání objevil nejlepší slávistický střelec uplynulého ročníku WSM Ligy a hned byl klíčovou postavou. David Šafránek na začátku třetí třetiny dojel vyhozený kotouč a rychlou střelou překonal nepozorného brankáře, čímž pro Slavii zařídili druhé vítězství. Červenobílí tak zůstávají stoprocentní.

 
 

Podruhé jste narazili na Benátky, jaký to byl zápas z vašeho pohledu?
Bylo to hodně podobné utkání jako to první u nás v Edenu. Sice jsem minulý týden nehrál, ale Benátky se dlouhodobě spoléhají na mladé kluky, kteří umí rychle bruslit a jsou na ledě hodně živí.

V čem byly Benátky pro vás těžkým soupeřem?
Potrápili nás hlavně v tom, že nám znepříjemňovali naši rozehrávku, takže jsme se moc nedostávali k situacím, které jsme měli natrénované. Z toho pak pramenili naše ztráty puku mezi naší modrou a červenou čárou, ale jsem rád, že jsme to i přes to zvládli.

Rozhodl jste hodně kuriózní brankou…
To byl hodně šťastný gól. Po souboji se kotouč odrazil do jejich třetiny a já jsem nevěděl, jestli mám jít střídat nebo za ním jet. Když jsem si všiml, že se puk o nějakou nerovnost zpomalil, tak jsem to ještě zkusil. Zároveň brankář chtěl rychle rozehrát, a tak se vydal z brankoviště, do kterého se sice dokázal vrátit, nebyl však dostatečně připravený na moji střelu a ta mu propadla mezi rukou a tělem.

Na čem je potřeba ještě nejvíce zapracovat?
Přípravných zápasů před sebou máme ještě hodně, takže máme poměrně dostatek času na zlepšení. Musíme se zaměřit na věci, které jsme v obou zápasech s Benátkami dělali špatně a od toho pak stavět dále.

Jak se vám osobně zatím trénuje?
Zatím trénujeme hodně intenzivně, abychom nabrali do sezóny dobrou kondici a v klíčových momentech byli silnější než soupeři. Je to pro nás náročné, ale všichni víme, že se nám to pak vyplatí.

Mladí se musí ukázat, zatím se jim daří, myslí si Šafránek

Nastoupil jste v útoku s Kubicou a Krejčíkem, jak se vám s nimi hrálo?
Kubica i Krejčík jsou skvělí hráči, takže se mi s nimi hrálo dobře. Bylo to ale poprvé, kdy jsme nastoupili vedle sebe, takže to ještě úplně nebylo ono, občas jsme se museli více hledat, než je potřeba. Ani mně to moc nejezdilo, nemohl jsem se do toho pořádně dostat a nehrál jsem v takovém tempu, v jakém bych si představoval.

V obou zápasech proti Benátkám se v sestavě objevilo hodně mladých hráčů. Jak tohle vnímáte?
Oni se musí během přípravy ukázat, proto vždy někdo ze zkušenějších zůstává doma a protáčí se to. Každý rok je to ale stejné, pro mladé kluky je to jedna z posledních šancí, kdy se můžou protlačit do dospělého hokeje. Trenéři je potřebují vidět a je jen na nich, jestli si svými výkony o místo řeknou.

Ve čtvrtek vás čeká zápas s Kladnem, co od toho očekáváte?
Máme nějaký svůj tréninkový cyklus, trénujeme dvoufázově, takže příprava na zápas bude stejná jako doposud. Osobně se na Kladno ale hodně těším. Čekám, že by se mohl hrát více kombinační hokej, což by nám mělo více vyhovovat.

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2018 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže