Drtina pálí ostrými. Složitá situace, snad půjde Slavia nahoru, říká

11.10.2017, Jakub Slunečko

Nejproduktivnější slávista? Obránce! Jiří Drtina skóroval i proti Přerovu a v nové sezoně sešívaný odchovanec vydatně pomáhá Slavii držet se nad vodou. Na kontě má z jedenácti zápasů stejný počet kanadských bodů. Osobní úspěch ale přebilo štěstí z toho, že Slavia doma konečně zabrala a Přerov porazila 2:0: „Je to velká úleva, protože máme nůž na krku,“ oddechl si Drtina.

 
 

Co prolomilo domácí trápení?
Dali jsme první branku a pak zářil gólman. V první třetině měl naprosto senzační zákrok při naší přesilovce. Tím nám zachránil vedení a pak už jsme to udrželi do konce. Naštěstí padnul druhý gól, jinak by byl závěr nervoznější.

Jak velká úleva to byla konečně zvítězit doma v Edenu?
Velká úleva, protože máme nůž na krku. Bohužel jsme získali hrozně málo bodů, ztratili jsme tři domácí zápasy, které jsme měli vyhrát. A potom nám vůbec nevyšlo utkání s Karlovými Vary. Jsme v těžké situaci. Teď musíme vyhrát další dva domácí zápasy do konce první čtvrtiny základní části, abychom se dostali na bodový účet, který bychom přibližně chtěli mít.

4+7
Dosavadní bilance Jiřího Drtina v 11 zápasech WSM ligy

Týmu se zatím v sezoně tolik nedařilo, ale vy máte parádní formu. Čemu za to vděčíte?
Upřímně, to bude asi trochu náhoda. Mám štěstí, protože střílím pořád stejně. Někdy obránce ránu zblokuje, jindy tam padne. Bodování sleduju a vím, že jsem nejproduktivnější z týmu. Ale nebude to trvat věčně. Snad mě útočníci přeskočí a jejich produktivita se zvedne, protože právě tohle teď potřebujeme. Musíme vyhrávat zápasy při hře pět na pět, což se nám zatím moc nedaří.

I z toho důvodu naskočil do Slavie nováček Tomáš Vracovský z Plzně. Jak se vám jeho výkon proti Přerovu líbil?
Není s nám tolik sehraný, zatím se skoro neznáme, ale ukázal, že je to dost šikovný hráč. Výborně bruslil, dostal se do pár gólových šancí. Neproměnil, ale snad to přijde jindy.

Zato vy jste zase dal branku. Parádní střela z první v přesilovce, mohlo to sednout lépe?
Prostě jsem to napálil. Už před tím jsem si říkal, že jakmile ke mně puk dojde, tak se do něj opřu a budu doufat, že to proletí až do sítě. Nemířil jsem a padlo to tam.

Jak vy osobně vnímáte svůj návrat do Slavie a vaše dosavadní výkony?
Jsem vděčný Slavii, že tady můžu být. Snažím se za to odvděčit výkony, někdy to jde méně, jindy více. Jinak je to složitá situace, nemáme nejlepší možnosti a pro vedení není lehké poskládat tým. Budějovice a další týmy dokážou sehnat větší jména, ale jenom na to se hokej taky nehraje. My se chceme dostat co nejvýše, jako cíl máme minimálně semifinále. Nedaří se nám to zatím moc plnit. Jak do bude do budoucna, nejsem schopen říct. Snad půjde Slavia dlouhodobě zase nahoru.

Zdeněk Kubica mluvil o tom, že týmy po vás doma v Edenu více jdou a to byla možná jedna z příčin neúspěchu na vlastním ledě. Vidíte to podobně?
To je moderní hokej. Týmy jsou relativně mladé, zvláště tady ve WSM lize. Trenéři po nich takový styl chtějí. Hrají to tak i ty nejlepší týmy jako Kladno nebo Vary. Tomu se nevyhneme ani my.

Venkovní zápas s Litoměřicemi bude ve středu asi podobný případ…
To bude to samé a možná ještě horší. Měli by to být mladí kluci, kteří mají zatím výborné výsledky. Podpořili to několika zkušenými hráči, ale hlavně hodně bruslí, napadají, dohrávají, to pro nás obránce není vůbec jednoduché.

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2018 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže