Panická hrůza, na oko jsem neviděl, popisuje Tejral. Návrat je zatím daleko

03.11.2017, Martina Kramerová

Loni ho před začátkem sezony skolila mononukleóza. Na jaře utrpěl v zápase s Motorem otřes mozku. Zdravotní trable se Petru Tejralovi nevyhnuly ani letos. Talentovaný útočník si v zářijovém duelu proti Kadani opět vybral hrst smůly. Jeden ze soupeřů v dresu Trhačů ho nešťastně trefil do oka a nechtěně tak slávistickému mladíkovi vystavil stopku na dobu neurčitou. „Krvácení do čočky a poškozená rohovka. Teď musím být v klidu a zhruba za měsíc se uvidí,“ popisoval své zranění i dobu léčby jednadvacetiletý forvard.

 
 

Kvůli zranění oka jste se už víc jak měsíc neobjevil v sešívané sestavě. Co se vám při zápase v Kadani přesně stalo?
Zhruba v polovině závěrečné třetiny se mi protihráč snažil nadzvednout hokejku. Ale netrefil se mi do hokejky, ale do oka.

Loni jste na půdě Motoru po jiném faulu opouštěl led s otřesem mozku a krvavými šrámy. Co vám tentokrát v osudnou chvíli problesklo hlavou?
Dostal jsem panickou hrůzu, protože jsem otevřel oko a najednou jsem na něj neviděl. Bylo to hodně nepříjemné. Navíc to hrozně bolelo. Na začátku léčení jsem se i hodně probouzel ze spánku a přepadal mě až klaustrofobický strach. Bylo to strašné.

Po nevybíravém zákroku pro vás zápas předčasně skončil a naopak začaly dost nepříjemné starosti. Jakou diagnózu jste se po vyšetření vyslechl od lékařů?
Vystřídalo se na mně asi šestnáct doktorů. Diagńoza je taková, že mám poškozenou rohovku. Sítnice naštěstí zůstala v pořádku. Měl jsem krvácení do čočky, což způsobovalo, že jsem na to oko neviděl. Teď se to zlepšilo. Za měsíc jdu na další kontrolu a uvidí se, jestli budu muset na operaci, nebo ne. Zatím mi ji doktoři nedoporučili.

Kadaňský soupeř vám vystavil stopku na pěkně dlouhou dobu. Snažil se vás alespoň kontaktovat a poptat se na váš zdravotní stav?
Ten hráč mi volal a omlouval se mi. Ale za to si člověk zdraví nekoupí.

Můžete už postupně začít trénovat a udržovat si kondici nebo naopak zatím nesmíte oko, potažmo celé tělo, vůbec zatěžovat?
Nemůžu vůbec nic. Musím být v klidu. Při sportu na to oko vzniká velký tlak. Kdybych sportoval nebo něco dělal aktivně, tak se to může zhoršit a nemusel bych na to oko už vůbec vidět.

Omezení? Na televizi jenom jedním okem

Jak se vy sám cítíte? Musíte dodržovat nějaká omezení – třeba z pohledu sledování televizi, využívání počítače nebo mobilu?
Zatím vidím na jedno oko. Ale někdy mám takový pocit, že na to druhé vidím rozmazaně. Ale to je asi jen pocitové. Asi je to tím, jak je to druhé oko unavené z větší námahy. Žádná omezení už nemám. Ze začátku jsem je ale měl. Tak prvních čtrnáct dní. Teď už můžu koukat aspoň na televizi, i když jedním okem. Celkem jsem zvyklý i hodně číst knížky, ale teď to moc nejde. Když si čtu třeba pět minut, začne mě třeba bolet hlava, pro oči je to moc velká námaha. Takže musím vždycky přestat.

Už jste si na určitý hendikep nějak zvyknul? Nebo se vám občas stane, že se kvůli zranění dostanete do úzkých?
Už jsem si zvyknul. Ale je to pořád nepříjemné. Hodně špatně vidím třeba na dálku. Písmena vidím taky strašně rozmazaně. I když mám to druhé oko dobré, tak mozek to nějak nebere. Ten si na to naopak asi ještě úplně nezvykl. Nepřemýšlel jste o tom, že se na vás lepí smůla? Loni vás v přípravě skolila mononukleóza, na konci sezony nešťastný zápas s Motorem… Přemýšlel. Mám o tom v hlavě hodně myšlenek. Ale snažím se to nějak neřešit a brát to tak, jak to je.

Jaké jsou v současné době vyhlídky na váš návrat? Máte od lékařů průběžné informace?
Za měsíc mě čeká kontrola. Když mi doktor řekne, že můžu hrát, tak měsíc určitě budu jen trénovat, protože to manko je velké. Ale to je všechno zatím ve hvězdách.

V nelehké situaci vás může těšit alespoň slávistický vzestup. Co výsledky spoluhráčů říkáte?
Jsem strašně rád, že se Slavii daří. Začalo to tím zápasem s Budějkami. Od té doby hrají kluci skvěle. Je to super.

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2018 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže