Drtina a úchvatné čtyři body. Příště Motor? Ten musíme porazit!

27.11.2017, Martina Kramerová

1+3. Bilance některého z útočníků? Ne! Takovou náloží bodů zatížil vlastní konto obránce Jiří Drtina. Dvaatřicetiletý harcovník se při zápase s AZetem ujal režie a k těsnému triumfu přispěl jedním gólem a třemi asistencemi. Sám pak sice přiznal, že je za zápis do statistik rád, daleko víc ho ale hřál fakt, že jeho příspěvek pomohl k vítězství. „Body potěšily, ale hlavní je výhra. Díky ní teprve mají smysl,“ vyprávěl po zápase.

 
 

Slavia urvala nad Havířovem těsnou výhru. Dokonce pátou v řadě. Jak zápas vypadal z vašeho pohledu?
Utkání bylo poměrně vyrovnané. Ze začátku jsme měli převahu. Potom nás Havířov herně dotáhl. Ještě v první třetině, i když nedal gól. Soupeř pak byl, řekl bych, i lepší. My jsme měli v závěru štěstí. Ale dopadlo to tak, jak to dopadlo.

Už v úvodu utkání jste se ujali dvoubrankového vedení. Proč se nepodařilo udržet stav a dojít si pro triumf v poklidu?
Byla škoda, že jsme nedali třetí gól. To by podle mě zápas zlomilo. Ale tím, jak jsme vedli 2:0, jsme se trošku ukolíbali a oni získali převahu.

1+3
S takovou bilancí vyšel Drtina z duelu s AZetem. Jeden gól dal a na další tři nahrál.

Pramenilo vyrovnání spíše z vlastních chyb, nebo se podle vás AZet tak zlepšil?
My jsme trošku přestali bruslit a nedostávali jsme puky ven z pásma. Havířov se i zlepšil, ale jeho hráči nehráli špatně ani na začátku. Naše góly byly rychlé, z přesilovky, v podstatě nahození z rohu. Pro ně to bylo docela smolné.

Mohlo vývoj duelu ovlivnit i zranění Jana Holého? Většinu zápasu jste pak museli odehrát v pěti obráncích.
Myslím si, že nám to tentokrát docela sedlo. Nebylo to tak těžké, nebyli jsme napadáni. Havířov nehrál až tak agresivní hokej. Třeba proti Varům by to bylo daleko složitější. Podle mě jsme to celkem zvládli. Já osobně jsem se cítil dobře.

Havířovu se ale nakonec podařilo srovnat a až takřka do konce jste se přetahovali o výhru. Co utkání zlomilo?
Podle mě to byl jednoznačně náš poslední čtvrtý gól. Pak už jsme to udrželi. Ale neřekl bych ani, že to byl zlom. Bylo to o štěstí, ke komu se přikloní.

Tenký náskok se nakonec povedlo udržet a vybojovat pátou výhru v řadě. Tým momentálně šlape, o co se můžete nejvíc opřít?
Těžko říct, ale myslím si, že v první řadě to jsou brankáři. Ti nám v těžkých vypjatých situacích okolo brány opravdu pomáhají. Chytají góly, které by jinak padly do prázdné brány. Chytí tři čtyři za zápas, což je pak rozhodující. Dál nám celkem šlapou přesilovky, dáváme z nich góly. Ale podle mě je to celkově naše hra. Oproti začátku jsme zlepšili týmové pojetí. Tým si víc sednul. Samozřejmě ale může přijít krize.

Únava? Nic hrozného. Ale volno přijde vhod, říká Drtina

Odehráli jste druhý zápas ve dvou dnech. Jak se na takový zápřah sbíraly síly?
Mně se celkem dařilo, to se člověk cítí vždycky líp a nabije ho to. Ale nebylo to nic hrozného, čekal jsem to horší. Čekal jsem, že budeme víc unavení. Myslím si, že jsme to zvládli. Oni měli taky dva zápasy ve dvou dnech. I tím se to srovnalo.

To, že jste se na ledě cítil jako ryba ve vodě, je očividné i z pohledu statistik. Bilance 1+3 asi hodně potěší.
Přesně tak. Tohle vždycky potěší. Byl to povedený zápas, navíc s výhrou. To je důležité. Hlavně díky tomu ty body mají smysl.

Příští zápas vás čeká až příští sobotu. Jaký tréninkový plán pro vás pánové Razým a Srdínko připravili na následující týden?
Dostali jsme teď dva volno na odpočinek, což se po náročném programu hodí. Od středy začneme trénovat – tři tréninky, jedno rozbruslení a jedeme na zápas.

Ve šlágru ligy se představíte na horké půdě Motoru. Jak se do arény velkého rivala těšíte?
Že bych se vyloženě těšil, to říct nemůžu. Samozřejmě tam chodí hodně lidí, je skvělá atmosféra, hraje se hezký hokej, ale je to velmi náročný zápas. Je lepší, když má člověk trošku lehčího soupeře. Ale je to tak, jak to je. My je musíme porazit. Dotáhli jsme se na ně bodově, i když mají zápas k dobru. Chtělo by to udržet.

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2018 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže