Z Hradce Králové přichází na hostování útočník Tomáš Zigo

12.01.2018, Jakub Mezlík

Útočné řady Slavie posílí Tomáš Zigo. Pětadvacetiletý slovenský hokejista má zkušenosti z KHL i z národního týmu, loni si dokonce zahrál na mistrovství světa. K týmu se připojil v pátek a první zápas by měl absolvovat už v sobotu proti Benátkám.

Tomáš Zigo je původem z Banské Bystrice, kde prošel všemi mládežnickými kategoriemi a kde také začínal se seniorským hokejem. V tamním extraligovém týmu odehrál čtyři sezony, krátce působil také v druhé nejvyšší soutěži.

Sezonu 2016/17 zahájil v KHL v dresu Slovanu Bratislava, jakmilo bylo ale jasné, že Slovan nepostoupí do play-off, vrátil se zpět do mateřského klubu a s Banskou Bystricí vybojoval mistrovský titul.

Úspěšná sezona mu přinesla účast na mistrovství světa, kde v dresu Slovenska nasbíral dva body za asistence, a také angažmá v Hradci Králové. Za něj ale stihl v právě probíhající sezoně odehrát pouze deset utkání a vstřelit jeden gól. Nyní se do konce sezony stěhuje do Slavie, zpět do Mountfieldu má vyřízené střídavé starty.

Foto: mountfieldhk.cz