Osmý zářez v řadě? Sešívaní mohou v Třebíči přeskočit Kladno!

02.02.2018, Tomáš Pauček

Hodně rozčarované a zklamané tváře vládly krátce po polovině středečního zápasu tribunám v Edenu. Aby ne, vždyť sešívaní v tu chvíli prohrávali se Vsetínem už 0:4. Jen málokdo v tu chvíli věřil, že svěřenci kouče Razýma vydolují ještě nějaké body. A pak to přišlo. Jeden z nejkrásnějších obratů za poslední léta. Slávisté během 22 minut nasázeli Valachům 5 branek, zvítězili 5:4 a alespoň na chvíli se tak dostali v probíhající "jágrmánii" na titulní stránky sportovních deníků. Teď je ale čeká další výzva, při vítězství v Třebíči mohou Pražané dokonce v tabulce předehnat právě Jágrovo Kladno!

46. kolo: SK Horácká Slavia Třebíč vs. HC Slavia Praha

Patrik Polívka 88,32 %
Litoměřice - Třebíč 4:2
Slavia - Vsetín 5:4

Středeční hokejový program byl doslova prošpikován událostmi. Začalo to návratem Jaromíra Jágra do mateřského Kladna, pokračovalo vysokými výhrami favoritů v zápasech s papírovými outsidery nebo napínavým utkáním Karlových Varů s Kladnem. Dalo by se tak říct, že neskutečný obrat sešívaných hokejistů už byl jen takovou třešničkou na dortu.

A jakou, vždyť slávisté byli po čtvrté brance na pomyslném dně, Dominik Frodl dokonce přenechal své místo parťákovi Polívkovi. Přesto se červenobílá družina vedená nezastavitelným Zdeňkem Doležalem (2+2) zvedla a urvala tři body. Pro útočníka sešívaných to navíc byl sedmý zápas v řadě, kdy vstřelil branku. A rozhodně na své parťáky nešetřil chválou.

"Fantastický. Myslím si, že tohle je vygradování práce, kterou jsme za tu sérii předvedli," zářil v pozápasovém rozhovoru. "Po hrůzostrašné první třetině a vlastně po půlce utkání otočit, to je asi vrchol těch sedmi zápasů v řadě," dodává sešívaná třiadevadesátka.

Utkání plné příběhů ale mělo zvláštní podtext ještě pro jednoho dalšího slávistu. Martin Kadlec se vrátil z měsíčního hostování v Litoměřicích, po asistenci na vyrovnávací branku sám vstřelil rozhodující gól. A bylo vidět, jak si děkovačku s více než tisícovkou fanoušků užívá. "Bylo vidět že lidi najednou ožili a tlačili nás dopředu. Je to taková třešnička na dortu, že když se něco povede, mají z toho radost jak hráči, tak fanoušci."

Krásný obrat navíc znamenal při prohře Kladna v Karlových Varech ještě jednu důležitou věc. Sešívaní se na Rytíře bodově dotáhli v tabulce a mají teď stejnou výchozí pozici v boji o třetí místo. Tu mohou začít vylepšovat už v sobotu v Třebíči, která naposledy padla v Litoměřicích...

Třebíč bojuje o play-off

V trochu jiných vodách a aktuálních výsledcích se pohybuje "druhá Slavia", tedy ta Horácká z Třebíče. Horáci doslova zuby nehty drží společně s Havířovem poslední dvě příčky zajišťující postup do play-off, na které si brousí zuby zejména Vsetín (3 body ztráta), o něco menší šance pak mají Litoměřice (6 bodů). Ty své naděje zvedly zejména v posledním utkání, kdy právě Třebíč na svém ledě porazily 4:2.

Sešívaným se na Horáckou Slavii letos příliš nedaří, porazili jí až v minulém vzájemném utkání. Zbylá dvě skončila vítězstvím soupeře.

Utkání se Stadionem sice nebylo zrovna povedené, fanoušci Třebíče ale jinak mohou být s posledními výkony svých miláčků spíše spokojeni. Během ledna dokázali porazit jak konkurenční Vsetín, tak také například Přerov či Frýdek, tedy víceméně sousedy v tabulce. Kromě očekávaných porážek od Karlových Varů a Kladna ale ještě stihli nebodovat také s poslední Kadaní či tápajícím Ústím. Aktuální forma Horácké Slavie se tedy dá odhadovat velmi těžko.

Co už se dá předpovídat lépe, jsou hlavní zbraně sobotního soupeře. Hokejisté od břehu řeky Jihlavy se spoléhají hlavně na produktivní duo David Dolníček - Roman Erat, kteří společně nasbírali slušných 61 bodů. Na rozdíl od sešívaných ale ve svém středu nemají svého Jiřího Drtinu, jenž by z pozice obránce střílel jeden gól za druhým - nejproduktivnější bek Třebíče je Karel Nedbal, který zatím nasbíral 13 bodů.

Dlouhou část sezony kryl záda hokejistům z Vysočiny kromě Lukáše Dostála také Pavel Jekel. Ten však nedávno vyměnil hvězdu na hrudi za zelený dres Vsetína a roli dvojky tak v tuto chvíli plní Karel Vejmelka. Toho si fanoušci mohou pamatovat například z loňského působení v brněnské Kometě.

Sešívaným se na Horáckou Slavii letos příliš nedaří, po domácí prohře 2:3 následně neuspěli ani na ledě soupeře, kde dokonce nevstřelili branku a padli 0:2. Poprvé uspěli až krátce před Vánoci právě v Edenu, kdy zvítězili 4:1. Pokud by se zadařilo i napodruhé, mohli by se Pražané posunout na třetí místo před Kladno. Povede se jim to? Zápas začíná v sobotu v 17:30, držte Slavii palce!