Bojovníci Doležal s Ondráčkem pokračují ve Slavii

08.04.2019, Jakub Mezlík

Dvojice zkušených útočníků Jiří Doležal a Martin Ondráček bude oblékat sešívaný dres i v nadcházející sezoně. Oba hráči potvrdili podpisem nových kontraktů svůj velký vztah ke Slavii.

Nové smlouvy

Třiatřicetiletý Jiří Doležal má za sebou nejproduktivnější sezonu ve své kariéře. V uplynulém ročníku nasbíral ve 49 zápasech Chance ligy 30 bodů za 10 gólů a 20 asistencí. S osmnácti plusovými body ve statistice +/- patřil k nejlepším hráčům v soutěži. Doležal loni pokořil metu pěti set odehraných zápasů za Slavii.

O dva roky mladší Martin Ondráček byl loni také hodně vidět a s 11 góly a 18 asistencemi v 53 zápasech může i on mluvit z osobního hlediska o velmi povedeném ročníku. Oba hráči patří mezi slávistické odchovance, a přestože Ondráček dříve často hostoval v jiných klubech, v posledních sezonách se zařadil mezi stabilní členy sešívaného kádru.

"Oba jsou nesmírně pracovití hokejisti, srdcaři, úzce spojení se Slavií. Jsou to typy hráčů, které každý tým potřebuje a já jsem rád, že se nám s nimi povedlo dohodnout," je spokojený sportovní manažer Jiří Veber.

"I když se jedná o defenzivnější typy útočníků, jedná se o velmi důležité hráče pro mužstvo. Jsou to výborní hráči do oslabení, při bránění, ale na druhou stranu oba umí dát i gól. Oba odvádějí kus práce, pomáhají s chodem mužstva a je z nich cítit, že bojují za Slavii," dodává hlavní trenér Miloš Říha.