13. srpen
VSTUPENKY
ROZHOVORY
5. července 2020

Brož o studiu na vysoké škole: V zápřahu s hokejem se rozhodně nenudím

Slavia má ve svých řadách také několik hráčů, kteří studují na vysoké škole. Jedním z nich je útočník Jaroslav Brož, který v rozhovoru nastiňuje, jak jeho studium probíhá nebo jaké má cíle na akademickém poli.

Sezona 2019/2020

• Zápasů: 45
  • Bodů: 20
  • Gólů: 4
  • Asistencí: 16

Jardo, máte za sebou suchou letní přípravu, jaké jsou tvoje dojmy?

Rozhodně pozitivní! V suché letní přípravě jsme se zaměřili především na silovou stránku a na krátké sprinty do třiceti vteřin, což mi vyhovuje. Celkově mám z dosavadní přípravy dobrý pocit.

Trenér Doležal v rozhovoru říkal, že došlo k silovému progresu, pozoruješ změny i na sobě?

Určitě. Absolvovali jsme během první části letní přípravy dva dvoufázové tréninky, které byly výhradně zaměřeny na sílu. Myslím si, že nám to do následující sezony pomůže, a věřím, že to bude na ledě znát.

Drtivá většina hráčů se ale těší zejména na led, máš to podobně?

Samozřejmě! Je jasné, že z posilovny těžko vstřelíme gól. (smích) Na led se těšíme úplně všichni a zejména na přípravné zápasy, které přijdou na řadu na začátku srpna.

Aktuálně probíhá třítýdenní dovolená, co máš v plánu podniknout ve chvíli volna?

Nyní jsem byl týden na školním kurzu. Potom si plánuji dát pár dní volna, protože dosavadní příprava byla náročná. Následně chci začít zase trénovat, abych nešel na led úplně od nuly.

Chtěl jsem zkusit skloubit studium s hokejem a zatím se to daří, říká Brož

Mimo dřiny na Slavii také pokračuješ ve studiu, jakou vysokou školu navštěvuješ?

Studuji na Fakultě tělovýchovy a sportu na Univerzitě Karlově v Praze, obor Tělovýchova a sport se zaměřením na vzdělávání.

Jak je časově náročné skloubit studium s hraním za Slavii?

Někdy je to opravdu unavující. Rozhodně to není jen tak, hrát hokej na takové úrovni a zároveň studovat na vysoké škole. Na druhou stranu se člověk v takovém zápřahu skutečně nenudí. (úsměv)

Aktuálně končící semestr ovlivnila pandemie, jak probíhala výuka a případně zkoušky v tomto období?

Velká část komunikace s profesory probíhala přes e-mail. Kantoři nám sdělovali materiály pro samostudium přes e-mail. Jedna zkouška probíhala prostřednictvím služby Skype. Jinak jsem ale normálně začal chodit do školy a dodělal jsem si všechny sporty a předměty přímo na naší fakultě.

A co zkoušející, vědí o tom, že hraješ hokej na vysoké úrovni? Jsou k vám benevolentnější?

Že by byli zkoušející ke mně benevolentnější, to se asi úplně říct nedá. Mám individuální studijní plán, takže se vždy dá rozumně domluvit na tom, co a jak bude.

Znáš některé hokejisty, co vystudovali vysokou školu? Bral jsi je jako osobní inspiraci?

Žádnou osobní inspiraci jsem si v hokejistech, co studují na vysoké škole, nebral. Znám takové příklady hráčů, kterým se daří skloubit studium s hokejem. Chtěl jsem to také zkusit a zatím se mi to daří.

I do Česka se dostal trend univerzitních hokejových lig, které kombinují hokej se studiem. Jaký je tvůj názor na tento projekt?

Na projekt univerzitní hokejové ligy nemohu říct v žádném případě nic špatného. Kluci si přijdou zahrát a spolužáci mohou dorazit fandit. Myslím, že to rozhodně stmelí přátelství, kterých je speciálně na naší fakultě požehnaně.

Jaké jsou tvé cíle na akademickém poli?

Určitě bych chtěl úspěšně dokončit bakalářské studium. Zájem mám i o další pokračování ve studiu, ale uvidíme, jak to nadále půjde skloubit s hokejem.

Autor Martin Kamenik
A-TÝM 6.8.2020

Představujeme naši novou vizuální identitu!

U příležitosti 120. výročí od založení klubu mění Slavia svoji vizuální identitu. Do nadcházející sezony vstoupíme s novou tváří, jejíž základem je logo odkazující na tradiční slávistické hodnoty.

ROZHOVORY 5.8.2020

První týden přípravy na ledě je vždycky peklo, svěřuje se Kuťák

Filip Kuťák přišel do Slavie koncem minulého léta a v průběhu sezóny si vybudoval náležitý respekt soupeřů. Teď se připravuje na svůj druhý ročník v Edenu, ve kterém by měl patřit k tahounům mužstva. ...

ZPRÁVY Z KLUBU 5.8.2020

Zemřel Ladislav Slížek, muž s velkým slávistickým srdcem

V nedožitých 72 letech zemřel Ladislav Slížek. V našem klubu zanechal stopu jako hráč, dlouholetý trenér a později i zaměstnanec. HC Slavia Praha vyjadřuje upřímnou soustrast všem pozůstalým.

ZPRÁVY Z KLUBU 4.8.2020

Novým spolumajitelem Slavie se stal Jiří Vlasák

HC Slavia Praha rozšiřuje akcionářskou strukturu. Novým spolumajitelem a členem představenstva se stal Jiří Vlasák, který získal od Standy Tichého desetiprocentní podíl v klubu.