Daniel Vrdlovec se vrací do Slavie. Do Ústí míří Veselý

05.01.2019, Jakub Mezlík

Devětadvacetiletý forvard Daniel Vrdlovec oblékne po čtyřech letech opět sešívaný dres. Produktivní hokejista, který v ústeckém dresu sbíral v posledních dvou sezonách téměř bod na zápas a mezitím pomohl Karlovým Varům vybojovat extraligu, přichází do Slavie výměnou za Jana Veselého.

“Měli jsme o Dana dlouhodobě zájem, protože podával v Ústí velmi kvalitní výkony a patřil tam k nejlepším. Jedná se o našeho kmenového hráče, proto jsme rádi, že jsme ho mohli přivést zpět do Slavie,” říká na adresu nové posily hlavní trenér Miloš Říha.

Před Vánoci jako soupeři, dnes už jako spoluhráči.

Vzhledem k tomu, že Ústí požadovalo za Vrdlovce adekvátní hráčskou náhradu, Slavia se musí rozloučit s Janem Veselým. Přichází ovšem hokejista s velkými ofenzivními schopnostmi.

“Věříme, že nám ještě více pomůže v produktivitě, jedná se o výborného hráče do přesilových her, technického, silného na puku,” vyjmenovává Vrdlovcovy ofenzivní schopnosti kouč sešívaných.

Rodák z Nového Jičína musel v této sezoně kvůli zranění vynechat několik duelů, v odehraných 27 zápasech ale nasbíral 23 bodů za 7 gólů a 16 asistencí. Střelecky se prosadil i v předvánočním utkání v Edenu.

To ještě hájil barvy ústeckého Slovanu, teď už ovšem patří sešívaným. “Je dobrým hráčem do kabiny, svým přístupem se hodí k našim mladým hráčům. Navíc v Ústí vykonával i funkci kapitána, což také o něčem svědčí. Navíc měl několik poměrně lukrativních nabídek z jiných ambiciózních klubů, takže nás těší, že se rozhodl pro Slavii,” dodává Říha.

Slavia děkuje Janu Veselému za jeho služby a přeje hráči hodně štěstí v dalším angažmá. Daniel Vrdlovec prožije obnovenou premiéru v sešívaném dresu už v sobotu proti Porubě. Zápas začíná na zimním stadionu v Edenu v 15:00.