Dukla po dvou letech v Edenu! Přijďte podpořit Slavii i děti z Klokánku

30.11.2018, Jakub Slunečko

Dva roky uplynuly od poslední návštěvy jihlavské Dukly v Edenu. Ambiciozní tým z Vysočiny se teď vrací jako vedoucí celek tabulky, což bude pro sešívané fanoušky jistě dostatečně velké lákadlo. Sobotní zápas, který začíná v 15 hodin, dostane navíc charitativní podtext – na stadion totiž můžete v rámci Charitativního týdne Chance ligy donést dárky pro děti z Klokánku. Pokud přinesete plyšáka, můžete ho po zápase během děkovačky hodit i na led!

30. kolo: HC Slavia Praha vs. HC Dukla Jihlava

Porovnání týmů
9. místo (42 b.)
Postavení v tabulce
1. místo (56 b.)
Skóre
Jan Veselý 23 (15+8)
Nejproduktivnější hráč
Lukáš Anděl 26 (10+16)
Jan Veselý (15 gólů)
Nejlepší střelec
Vlastimil Dostálek (15 gólů)
Jan Novák 16 (3+13)
Nejproduktivnější obránce
Jan Pohl 17 (3+14)
Dominik Šorf (91,25 %)
David Honzík (89,30 %)
Lukáš Sochůrek (84,09 %)
Úspěšnost brankářů
Jan Brož (91,30 %)
Niklas Lundström (90,67 %)
Benátky – Slavia 6:3
Dukla – Benátky 3:2sn

Slavia sice půjde do sobotního zápasu jako lehký outsider, ale rozhodně se favorizované Dukly bát nemusí. Stačí si vzpomenout, jak v Edenu naposledy dopadl tým ze špičky tabulky – Vsetín zde prohrál překvapivě vysoko 3:7.

Jak hodně se daří sešívaným překvapovat favority, tak o to hůř se bohužel Slavii vede proti tabulkovým sousedům. Po skalpu Vsetína totiž naposledy Říhův tým stejně překvapivě padl na ledě Benátek 3:6.

Sešívaní opět zaspali úvod – stejně jako před tím na ledě Poruby nebo při zápase s Litoměřicemi. „První třetina tohle utkání rozhodla. Dá se říci, že jsme byli lepší až ve třetí třetině. Za stavu 1:5 či 2:5 se zápas těžko otáčí,“ litoval po zápase ztracených bodů trenér Říha.

V Benátkách nepomohly ani dvě trefy kanonýra Jana Veselého, který už je s 15 brankami pátým nejlepším střelcem soutěže. Na vedoucího Luboše Roba ze Vsetína mu chybí jen dva góly. Alespoň to může být pozitivem z posledního neúspěchu v Benátkách. A možná i fakt, že Slavia opět až na první třetinu nepředvedla tak špatný výkon.

Proti vedoucí Jihlavě si však sešívaní určitě nemůžou dovolit znovu zaspat úvod zápasu.

Slavia chce Dukle vrátit poslední porážku

Dukla měla v posledním kole volno, a tak se mohla vzpamatovat z překotných dvou zápasů, které ji potkaly – nejdřív Jihlavští museli skousnout pořádně tvrdou porážku na ledě Vsetína, kde padli vysoko 2:9.

Nejproduktivnějším bekem Dukly je exslávista Jan Pohl

Z téhle facky se pak Dukla pořádně nevzpamatovala ani při domácím zápase s Benátkami. Ty šly totiž na ledě Jihlavy do překvapivého vedení 2:0, pak se ale Dukla konečně probrala a velkým úsilím nakonec zvládla vyhrát zápas 3:2 v samostatných nájezdech.

Dvě vyrovnávací branky dával proti Benátkám exslávista Tomáš Jiránek. Dukla jinak nemá ve svých řadách žádnou vyčnívající ofenzivní hvězdu. Nejproduktivnějším hráčem týmu z Vysočiny je s 26 body ze 27 zápasů Lukáš Anděl. Jinak se Jihlava spoléhá na vyrovnané lajny a hlavně výbornou obranu, který zatím inkasovala jen 59 branek.

V tom není žádný tým Chance ligy lepší. Pevnost jihlavské defenzivy pocítili v posledním vzájemném zápase i hokejisté Slavie. Na zimním stadionu v Jihlavě totiž nedali ani gól a i když v určitých fázích favorita přehrávali, prohráli 0:3.

Asistent trenéra Jan Srdínko vyčítal tehdy svým svěřencům až přílišný respekt. S tím by ale teď neměl být doma v Edenu problém. Zvlášť když Slavia musí bojovat o důležité body. První osmička zajišťující play-off je totiž pořádně vyrovnaná a k deváté Slavii se navíc na tři body už přiblížila z druhé strany i jedenáctá Třebíč….

Přineste na zápas dárky pro děti z Klokánku

O atraktivitě sobotního mače není vzhledem k výše popsanému vůbec nouze. Nad to ale přichází ještě další důvod, proč v sobotu na stadion dorazit. Slavia se totiž i letos zapojila do Charitativního týdne Chance ligy, takže na zimáku v Edenu se budou po celý zápas sbírat dárky pro děti z Klokánku.

Úkol je tedy jasný – pokud máte doma třeba starší hračky nebo další věci, které by dětem mohly udělat radost, určitě je v sobotu vezměte s sebou. Více o sbírce a Charitativním týdnu Chance ligy v tomto článku.

Atraktivní duel proti vedoucímu týmu tabulky začíná v sobotu v 15 hodin. Přijďte podpořit Slavii přímo do Edenu v boji o důležité body! Pokud nemůžete dorazit na stadion, máte možnost sledovat utkání na hokejka.cz nebo v online přenosu.