Dvougólový Ryzák: Kompaktní hra a využité přesilovky. To rozhodlo

12.02.2019, Martina Kramerová

Obvykle nastupuje za druholigovou Kobru, občas ale Marek Ryzák vypomůže i mateřské Slavii. Stejně jako proti Třebíči. V duelu s Horáckou Slavií předvedl nejen spolehlivý výkon v obraně, ale i parádní střelecké představení. Obtěžkal totiž gólový účet soupeře hned dvěma brankami. Podle jeho slov k triumfu přispěla řada faktorů. „Pohlídali jsme si hru Třebíče, nedopouštěli se zbytečných chyb a využili přesilovky,“ popisoval klíč k tříbodovému zisku. A že se z něj stal ostrostřelec? „Góly byly šťastné, ale jsem za ně strašně rád,“ řekl pětadvacetiletý bek.

Přestože se v Edenu hrál hned o počátku střetnutí dvou Slavií hodně dravý hokej, branky se diváci ne a ne dočkat. Čekání skončilo až zkraje druhé třetiny, kdy otevřel skóre zápasu Šteiner. Hosté však nelenili a v krátkém časovém horizontu vyrovnali. Pak přišla první chvíle Marka Ryzáka. Ten se v přesilovce neohroženě vypravil pře soupeřovu klec a opět strhl vedení na sešívanou stranu.

Právě třebíčská nedisciplinovanost byla jedním ze základních aspektů vítězství. Slávisté totiž dokázali využít hned tři přesilovky. „Disciplína týmu je důležitá. Protože při přesilovkách se rozhodují zápasy. Obzvlášť když jsme měli i jednu pět na tři. Při nich se musí dávat góly a nám se to naštěstí povedlo,“ uvedl pětadvacetiletý bek.

Zároveň popsal, čím domácí mužstvo z Vysočiny přetlačili. „Hrál se rychlejší hokej. Věděli jsme, že je soupeř silný v útoku a při přesilovkách, ve kterých se jim hodně daří. Hodně to tam šéfuje Lukáš Nedvídek. Ale myslím, že jsme si je dobře pohlídali a napadaly nám tam branky, které nás uklidnily. Navíc jsme se celkem drželi na uzdě a nepouštěli se do zbytečných chyb, nesmyslných útoků nebo propadů. Hráli jsme kompaktně, využili přesilovky a na tom to celé stálo,“ zhodnotil.

4/4
Marek Ryzák za Slavii letos nastoupil čtyřikrát a zapsal 4 body za dva góly a dvě nahrávky.

K jedné trefě navíc v závěru zápasu přidal ještě druhou a mohl se radovat z dalšího důležitého zářezu. Sám však přiznal, že při obou brankách měl dávku štěstí. „Stál jsem před bránou a jednou se to ke mně odrazilo. Podruhé mě puk trefil do tága. Takže to byly trochu i šťastné góly, ale jsem strašně rád, že jsem je dal. Gól potěší každého, ať je to v jakékoliv soutěži.“

Víc než góly ho těšil triumf a důležitý tříbodový zisk. Navíc proti týmu, jenž stejně jako Slavia bojuje o play-off. „Blíží se konec základní části. Každý bod a každá výhra jsou momentálně důležité. A ty proti Třebíči mají cenu zlata.

Ryzák osvětlil i to, jak se ve slávistickém dresu opět objevil. „Se Slavií jsme se někdy na podzim domluvili, že když bude potřeba a Kobra mě uvolní, budu hrát i za ni. Jsem za to moc rád a rád si tady zahraju. Zároveň nedám dopustit ani na Kobru,“ chválil druholigové mužstvo, kde pravidelně nastupuje.

Na postupovou osmičku zatím červenobílí zatím ztrácí. Čím by si ale mohli vysněný postup ještě vybojovat? „Kluci jsou hodně soudržní. Hrají spolu dlouho a vědí, co od sebe čekat. Disciplína, tvrdý, rychlý a přímočarý hokej by mohly určitě pomoct, “ uzavřel zkušený obránce.