Fanoušci v Prostějově byli neskuteční, shodují se Kohút a Šorf

09.10.2016, Martina Kramerová

Jihlava a Prostějov. Dva zápasy v jeden den, oba hrané venku. Slávistická juniorka v sobotu vyzkoušela něco jako hokejový maraton. Naostro a bez přípravy. Po utkání své věkové kategorie totiž sešívaní mladíci pospíchali na Moravu. Tam vyjeli na led v dresu A-týmu, aby změřili síly s místními Jestřáby. „O tom, že nastoupíme, jsme se dozvěděli hned po skončení našeho utkání s Duklou,“ poodhalil střípky dění útočník Dávid Kohút. Přestože červenobílí na domácí nestačili, sklidili na závěr veliký aplaus zaplněných tribun, které ocenily jejich výkon i bojovnost. „Gesto fanoušků bylo úžasné. Za takovou zkušenost jsem strašně rád,“ řekl upřímně brankář Dominik Šorf.

Jeden těžký zápas už měli odehraný a po porážce v Jihlavě se balili k odjezdu. Pak ale přišla nečekaná zpráva. Protože se kmenoví hráči A-týmu nevydali k utkání 13. kola WSM Ligy, musela za ně na Moravě zaskočit právě juniorka.

Podle forvarda Dávida Kohúta hráči zjistili, co je čeká, chvíli po závěrečné siréně duelu na Vysočině. „O tom, že nastoupíme v Prostějově, jsme se dozvěděli hned po skončení našeho utkání v Jihlavě,“ řekl k průběhu sobotních událostí.

3258
Tolik fanoušků přišlo na sobotní zápas Slavie v Prostějově. Sešívané juniory pak odměnili zaslouženým aplausem.

Autobus se sešívanými juniory se tak nevydal zpátky do Prahy, ale na Hanou. „Každý z nás snil o tom, že jednou nastoupí za áčko Slavie. A teď se nám to mělo splnit,“ dodala slávistická třiadvacítka.

„Do zápasu jsme chtěli dát všechno, nechtěli jsme se na to vykašlat. Říkali jsme si, že je to pro nás pro všechny velká příležitost,“ přiznal gólman Dominik Šorf. Maskovaný muž se musel při samotném zápase hodně otáčet. I přestože hned několikrát kapituloval, podržel své mužstvo řadou výtečných zákroků.

„Prostějovská síla byla znát. Přesto si myslím, že celkově můžeme být spokojení. A to hlavně s tím, jak jsme uhráli první dvě třetiny, které se nám docela povedly. Do třetí části už nám bohužel nezbyly síly. Dělali jsme chyby, které soupeř potrestal góly,“ zhodnotil duel strážce sešívané svatyně.

Slávisté dřeli, únava je ale dohnala

Právě „vybité baterky“ na straně Slavie byly hlavním strůjcem toho, že se hostům utkání výsledkově nepodařilo. „Únava byla určitě znát, ale atmosféra na stadionu byla neskutečná. A to nám vlilo krev do žil,“ ocenil fanoušky obou týmů Kohút. „Výsledek je pro nás určitě krutý, ale myslím si, že jsme tam s klukama nechali všechno.“

Slavii se v Prostějově výsledkově nedařilo, jejich houževnatost a bojovnost však zanechala dojem.

Bojovný a úctyhodný výkon ze strany slávistických juniorů nenechala bez povšimnutí ani zaplněná prostějovská hala. Přihlížející diváci červenobílé po skončení zápasu vyprovodili do kabin bouřlivým a zaslouženým potleskem.

„To, že nás fanoušci na závěr ocenili potleskem, bylo úžasné. Jsem strašně rád, že za sebou mám takovouhle zkušenost už v osmnácti letech,“ pochvaloval si Šorf.

„Příznivci Prostějova byli od začátku neskuteční. To, jak nám po utkání tleskal celý stadion, bylo neuvěřitelné. Ale nerad bych zapomněl na fanoušky Slavie, kteří nás přijeli podpořit. Ti byli také vynikající,“ poděkoval na závěr Kohút.