Hertl zdraví sešívané fanoušky a říká: Je přede mnou klíčová sezona

04.12.2017, David Soumar

Před pěti lety vyrazil z vršovického Edenu do světa. Po raketovém startu v NHL stihl v prestižní lize odehrát celé čtyři sezony a úspěšně bojuje v té páté: „Už nejsem žádný nováček, na nějaké rozkoukávání není čas. Musím plnit svoji roli,“ říkal Hertl po výhře San Jose v Philadelphii. Dobře naladěný slávista po úspěšném zápase nezapomněl pozdravit ani fanoušky sešívaného týmu.

 
 

Na ledě ho rozhodně nepřehlédnete. Tenhle mladík, který před pěti lety vletěl po hlavě do nelepší ligy na světě, v San Jose určitě není do počtu. Na ledě Philadelphie naskočil do akce v zahajovací formaci Sharks. Hned proti němu stála našlapaná lajna Flyers. „Nastupujeme často proti elitním lajnám. Ve Philadelphii to byl Voras (Jakub Voráček, pozn.) s Girouxem,“ uvedl exslávista.

V létě si Tomáš Hertl zatrénoval i v Edenu. Rozhovor z letošního října naleznete zde.

„Trenér chce, abychom proti nim dobře bránili a dávali i góly. Myslím, že se nám to daří.“ A skutečně. Dařilo se. Ve Wells Fargo Center sice otevřeli skóre jako první Flyers, pak už se ale jen hledali. „Vletěli na nás. Možná jsme trochu zaspali po letu, ale ustáli jsme to. Dva góly ve druhé třetině nás uklidnily. Pak už to bylo o mnoho lepší, pohlídali jsme si to.“

Nemalou zásluhu na bodech pro Sharks měl znovu i Tomáš Hertl. Dával o sobě dost vědět – především na brankovišti. Že umí brankáři znesnadnit zákrok dobrým cloněním, pocítil i krajan v zámoří. Michal Neuvirth inkasoval celkem třikrát a na konfrontaci s San Jose nebude vzpomínat v dobrém. U třetí branky nedosáhl na snadný kotouč jen kvůli tomu, že přes Hertla na střelu dobře neviděli.

Už nejsem žádný nováček

Hertl řádil ve městě při východním pobřeží USA dál. Na ledě znovu strávil přes 20 minut. Pro něj vcelku běžná porce, trenér Peter DeBoer mu dává hodně prostoru. „Letošní icetime si nemůžu vynachválit. Trenér mi věří, dává mi prostor,“ 24letý Čech.

14
Zatím na čtrnácti se zastavilo počítadlo kanadských bodů Tomáše Hertla. Na svém kontě má pět branek a devět asistencí – v San Jose je na tom lépe jen Couture s Thorntonem.

Proti Flyers si Hertl bod připsat nedokázal, i když byl na ledě hodně vidět. V letošní sezoně je žralok z Prahy zatím na čtrnácti bodech (5+9). „Jsem rád, že mi tam v posledních zápasech něco padlo. Určitě bych se ale nezlobil, kdyby toho bylo ještě trochu víc. Šance na to jsou. Každý zápas je nějaká ta gólovka, hraji přesilovky, icetime na to mám…“ hodnotí s tím, že hlavní jsou pro něj výhry týmu.

Vítěztsví zatím tým ze San Jose získává především díky pečlivé obraně. Sharks inkasují nejméně branek v celé NHL! „ Máme jeden ze starších týmů. Hodně se zabýváme detaily v obraně, snažíme se do toho jít s klidnou hlavou. Týmy proti nám útočí víc, ale my využívám šance z přečíslení. Většinu zápasů pak vyhráváme o dva nebo jeden gól.“

A Herlova budoucnost? „Letos je přede mnou vcelku klíčová sezona,“ říká s ohledem na to, že mu v létě příštího roku končí smlouva a ve své páté sezoně tak hraje i o svou budoucnost. „Už nejsem žádný nováček, na nějaké rozkoukávání není čas. Musím plnit svoji roli,“ uzavírá sympaťák původem ze Slavie, který fanoušky klubu, kde hokejově vyrůstal, nezapomněl pozdravit. Na video se můžete podívat níže.

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2018 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže