Jako malý hltal Supa s Beránkem: Slavia je jeden z nejlepších týmů, říká Doležal

18.05.2017, Martina Kramerová, Adam Kolář

Litoměřice, Ústí, Slavia. Po dvou severočeských štacích se hokejový útočník Zdeněk Doležal vydal víc na jih a podepsal smlouvu v pražském Edenu. Příští sezonu tak bude oblékat červenobílý dres a bojovat o ligové body pod taktovkou trenérské dvojice Razým-Srdínko. Podle svých slov přišel mladý forvard do Vršovic hlavně dávat branky, kterými chce splatit vloženou důvěru. „Moje přednosti jsou v útoku. Čekají se ode mě góly. Budu se snažit to splnit,“ hlásí čtyřiadvacetilá posila. Našlápnuto by mohl mít už od minulé sezony, v níž se stal z pohledu kanadského bodování čtvrtým nejproduktivnějším hráčem WSM ligy.

 
 

Slávistická soupiska se v minulých dnech rozšířila o další zajímavé jméno. Po ukončení angažmá na severu Čech se rozhodl zkusit štěstí v jednom z pražských „S“ Zdeněk Doležal. Nevydal se ale do Sparty, kde hokejově vyrůstal. Jeho novým působištěm se stala Slavia. A to i přesto, že v minulosti strávil celých šest let ve sparťanské mládeži.

„Když jsem sem jezdil jako malý kluk, hráli tady Beránek, Sup a tihle hráči. Slavia byla vždycky jeden z nejlepších týmů,“ vzpomínal Doležal. „Určitě budeme dělat všechno pro to, abychom se k tomu vrátili, nebo se alespoň přiblížili,“ slíbil fanouškům.

Sám by chtěl pomoci hlavně vysokou produktivitou. V ní by rád navázal na svá loňská čísla. A pokud možno je ještě vylepšil. Soupeřovu síť v uplynulém ročníku rozvlnil hned dvacetkrát a k tomu přidal ještě pětadvacet gólových nahrávek.

Mladý snajpr si za čtyři sezony strávené ve WSM lize připsal do bodových statistik celkem 56 branek a stejné množství asistencí. Zkušenosti nasbíral také v mládežnických reprezentacích. Odehrál zápasy za českou šestnáctku, sedmnáctku, osmnáctku, devatenáctku i dvacítku. V nich vsítil 11 gólů a desetkrát se zapsal mezi asistenty.

V těchto dnech už s mužstvem pilně pracuje na přípravě. Její styl si navíc hodně pochvaluje. „Pro mě je pozitivní, že se trénuje jenom dopoledne. Přijde mi, že za dvě hodiny se toho stihne strašně moc. Určitě to není o tom trénovat tři hodiny dopoledne a tři odpoledne. To mi třeba loni nevyhovovalo. Náplň tréninku, výbušnost, míčové hry. To je pro mě letos dobré,“ řekl Doležal.

Soupeřům bych chtěl v nadcházející ligové sezoně zatápět hlavně dobrou ofenzivní činností. „Moje přednosti jsou v útoku, takže ode mě budou trenéři čekat góly a nahrávky. Budu se snažit to splnit,“ dodal sešívaný nováček na závěr.

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2018 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže