18. září
Slavia Jihlava
18:00
21. září
Č. Budějovice Slavia
16:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
1. listopadu 2015

Jan Šergl – talentovaný útočník a začínající šachista

Život mladého hokejisty je velice náročný. Skloubit školu, hokej a mít ještě nějaký volný čas je téměř nemožné. „Hokej zabere určitě spoustu času,“ uvědomuje si útočník staršího dorostu Jan Šergl. Červenobílý forvard zahajuje svůj druhý rok na Slavii a v letošní sezóně se mu velice daří.

Své hokejové začátky prožil v Jindřichově Hradci. „Byly mi 4 roky, když jsem s hokejem začínal,“ vzpomíná na své hokejové začátky Šergl. „Jelikož můj starší bratr hokej hrál, tak jsem věděl, že je řada na mně.“ Na Slavii se dostal v sezóně 2014/15, se kterou se dostal až do play-off. Letos tedy zahajuje svůj druhý rok v sešívaném dresu a již pomohl svému týmu čtyřmi góly a třinácti asistencemi. „Doufám, že se probojujeme do play-off a uděláme tam pořádný výsledek,“ prozrazuje cíle pro letošní sezónu sešívaný útočník s číslem 22 na zádech.

Jan Šergl zahajuje již druhou sezónu na Slavii

Skloubit hokej se školou je velice těžké. „Studuji na elektrotechnické škole Jesenická, kde mě naštěstí uvolňují,“ pochvaluje si nadaný útočník spolupráci, se kterou mu učitelé vycházejí vstříc. „Je to velká výhoda, protože jsou i kluci, kteří mají s uvolňováním velký problém,“ poukazuje na neochotu některých škol jeho spoluhráčů.

Všichni ale mají stejný cíl, a to NHL. „Asi každý by tam chtěl být, ale je to téměř nereálná ambice pro kohokoliv z nás. Bylo by pěkné vydělávat si hokejem takové peníze, které by mě uživily“ poodkrývá své plány do budoucnosti. Nemá však pouze hokejové sny. „Mým vnitřním přáním je, aby na mě byli moji rodiče pyšní. “

Mimo hokej se také Jan Šergl věnuje šachům

Na jiné aktivity než na hokej nezbývá příliš času, ale i tak má Šergl jiné záliby. „Rád hraji rekreačně šachy. Je to dobré na procvičení paměti a musíte tam být soustředění stejně jako při hokeji,“ vysvětluje Šergl, proč si vybral zrovna šachy.

Při otázce na jaký hokejový zážitek nejraději vzpomíná, se vrací do 6. třídy v Jindřichově Hradci. „Tenkrát jsme hráli proti Spartě. Prohrávali jsme až neuvěřitelných 0:25 a mně se podařilo upravit skóre na 1:25,“ směje se červenobílý forvard.

Hodně kluků má svůj vzor, ke kterému vhlíží a snaží se mu podobat. To však neplatí o Janu Šerglovi. „Spousta kluků má svého oblíbeného hokejistu, ale já to tak úplně nemám. Hraji sám za sebe a nechci hrát jako někdo. Chci být já. Chci, aby se jednou mluvilo o mně a všichni chtěli být jako já,“ uzavírá.

Autor Lucie Brožová
Nepřehlédněte
PREVIEW 17.9.2019

Do Edenu míří Jihlava! Navážou sešívaní na svou první výhru?

Do třetice všeho dobrého. Tímto heslem se Slavia řídila v bitvě s Litoměřicemi a poprvé v sezoně mohla slavit vítězství. Po porážkách s Ústím a Benátkami si tak sešívaní spravili chuť a naladili se ...

Číst více
A-TÝM 17.9.2019

Sešívaná sobota! S fotbalovým lístkem či permicí na Porubu zdarma

Slavia posouvá termín zápasu 28. září proti Porubě na dřívější čas, aby fanoušci pohodlně stihli večerní fotbalové utkání. Sobotní hokejový duel odehrajeme místo původně plánovaných 17 hodin už od ...

Číst více
SESTŘIHY 17.9.2019

Sestřih zápasu: Slavia - Litoměřice 3:2 sn.

Podívejte se na sestřih ze zápasu 3. kola Chance ligy. Slavia porazila v Edenu Litoměřice 3:2 po samostatných nájezdech, o góly se postarali Filip Kuťák, David Šteiner a Aleš Furch.

Přehrát video
OHLASY 17.9.2019

Furch: Řekli jsme si, že to konečně musíme zlomit

Aleš Furch rozhodl o vítězství Slavie proti Litoměřicím, když jako jediný z deseti střelců v samostatných nájezdech uspěl a vystřelil Slavii o bod navíc. „Věděl jsem od začátku, co udělám. Spadlo to ...

Číst více
Nepřehlédněte
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Slavia Praha
HC Dukla Jihlava