Jan Šergl – talentovaný útočník a začínající šachista

01.11.2015, Lucie Brožová

Život mladého hokejisty je velice náročný. Skloubit školu, hokej a mít ještě nějaký volný čas je téměř nemožné. „Hokej zabere určitě spoustu času,“ uvědomuje si útočník staršího dorostu Jan Šergl. Červenobílý forvard zahajuje svůj druhý rok na Slavii a v letošní sezóně se mu velice daří.

 
 

Své hokejové začátky prožil v Jindřichově Hradci. „Byly mi 4 roky, když jsem s hokejem začínal,“ vzpomíná na své hokejové začátky Šergl. „Jelikož můj starší bratr hokej hrál, tak jsem věděl, že je řada na mně.“ Na Slavii se dostal v sezóně 2014/15, se kterou se dostal až do play-off. Letos tedy zahajuje svůj druhý rok v sešívaném dresu a již pomohl svému týmu čtyřmi góly a třinácti asistencemi. „Doufám, že se probojujeme do play-off a uděláme tam pořádný výsledek,“ prozrazuje cíle pro letošní sezónu sešívaný útočník s číslem 22 na zádech.

Jan Šergl zahajuje již druhou sezónu na Slavii

Skloubit hokej se školou je velice těžké. „Studuji na elektrotechnické škole Jesenická, kde mě naštěstí uvolňují,“ pochvaluje si nadaný útočník spolupráci, se kterou mu učitelé vycházejí vstříc. „Je to velká výhoda, protože jsou i kluci, kteří mají s uvolňováním velký problém,“ poukazuje na neochotu některých škol jeho spoluhráčů.

Všichni ale mají stejný cíl, a to NHL. „Asi každý by tam chtěl být, ale je to téměř nereálná ambice pro kohokoliv z nás. Bylo by pěkné vydělávat si hokejem takové peníze, které by mě uživily“ poodkrývá své plány do budoucnosti. Nemá však pouze hokejové sny. „Mým vnitřním přáním je, aby na mě byli moji rodiče pyšní. “

Mimo hokej se také Jan Šergl věnuje šachům

Na jiné aktivity než na hokej nezbývá příliš času, ale i tak má Šergl jiné záliby. „Rád hraji rekreačně šachy. Je to dobré na procvičení paměti a musíte tam být soustředění stejně jako při hokeji,“ vysvětluje Šergl, proč si vybral zrovna šachy.

Při otázce na jaký hokejový zážitek nejraději vzpomíná, se vrací do 6. třídy v Jindřichově Hradci. „Tenkrát jsme hráli proti Spartě. Prohrávali jsme až neuvěřitelných 0:25 a mně se podařilo upravit skóre na 1:25,“ směje se červenobílý forvard.

Hodně kluků má svůj vzor, ke kterému vhlíží a snaží se mu podobat. To však neplatí o Janu Šerglovi. „Spousta kluků má svého oblíbeného hokejistu, ale já to tak úplně nemám. Hraji sám za sebe a nechci hrát jako někdo. Chci být já. Chci, aby se jednou mluvilo o mně a všichni chtěli být jako já,“ uzavírá.

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže