Jiří Doležal: Budeme hrát o záchranu, kluci musí najít zodpovědnost

04.12.2017, Jakub Slunečko

Mladší dorostenci Slavie zakončili v sobotu základní část vysokou porážkou 1:7 s Chomutovem. Utkání jako by bylo obrazem většiny dosavadních utkání – sešívaní na chvíli ukážou, že můžou i s těmi nejlepšími hrát, pak ale upadnou do nemohoucnosti. Po 18 zápasech tak mají na kontě 17 bodů, s čímž hlavní trenér Jiří Doležal příliš spokojený není. „Kluci musí přijmout zodpovědnost, ne u všech se to zatím daří,“ říká.

 
 

Mladé slávisty teď čeká nadstavbová část sezony, ve které budou hrát s pěti dalšími celky o postup do play off. Šance sešívaných už jsou ale celkem mizivé – na Kladno ztrácí dvanáct bodů, na Karlovy Vary devět.

Postupuje přitom jenom vítěz skupiny a nejlepší druhý tým ze všech tří skupin extraligy. „To už je pro nás trochu utopie. Víme, že tam jsou Vary a Kladno, na které už teď máme dost velký bodový odstup,“ uvědomuje si trenér mladších dorostenců Jiří Doležal.

V rozhovoru o dosavadní sezoně nešetřil směrem ke svému týmu s kritikou.

Základní část je u konce. Mluvil jste už s hráči ohledně nadstavby, která vás teď čeká?
Zatím ne. Jsme rozbolavělí a nemocní, navíc Dominik Moravec nebude moci kvůli trestu další zápas hrát. Neznáme rozlosování, ale v dalším týdnu se na zápasy začneme připravovat. Budeme hrát ve skupině o sestup. Odehrát to musí jedině ti kluci, co jsou v týmu teď, nikdo jiný to za ně neudělá. Musí přijmout zodpovědnost, ne u všech se to zatím daří.

Mluvíte o tom, že pro vás začíná boj o sestup, ale ze skupiny se dá ještě postoupit i do play off. Na to nemyslíte?
Vítěz skupiny a nejlepší tým na druhém místě ze tří skupin postoupí, ale to už je pro nás trochu utopie. Víme, že tam jsou Vary a Kladno, na které už teď máme dost velký bodový odstup. Třeba chytneme vítěznou šňůru, ale to se nám zatím nepovedlo. Musíme se soustředit na zápasy s týmy, které hrají kolem nás. Je potřeba, abychom jim nedovolili nás dotáhnout a ještě lépe abychom měli nad nimi větší náskok.

Myslíte, že tým má na víc, než do teď výsledkově předváděl?
V řadě utkání jsme určitě mohli body získat. Potřebovali bychom, aby kluci podávali nadprůměrné výkony a to platí i pro gólmany. V číslech se nepohybují tam, kde bychom je chtěli mít. Tím i mužstvo není kompaktní, ještě když sami dáváme málo gólů. Už před sezonou jsme věděli, že s tím bude problém. Nemáme žádného zabijáka. Snad jen Tomáše Labuzíka, ale pořád je to málo. Potřebovali bychom, aby gólmani chytili formu a uhráli jsme více bodů. Pak půjdou i ostatní nahoru, musíme být tým, ne soubor jednotlivců.

Mluvíte o absenci útočníků – dal se ještě na podzim někdo do týmu přivést?
Zkoušeli jsme to. Někdo radši zvolil jiný tým a moc se nám posílení útoku nepovedlo. Teď jsme v téhle situaci a musí to odehrát kluci, které tu máme teď.

Cestou je tedy zlepšit výkony v bráně?
Nejenom to. Minule jsme hráli výbornou první třetinu s Hradcem, proti Chomutovu stejně tak. Umíme zahrát, ale neumíme to vydržet po celý zápas. To je náš velký problém.

Jak se vám zatím osvědčuje nebo neosvědčuje béčko mladšího dorostu Slavie, které hraje nižší soutěž v Benešově?
V tuto chvíli budu kritický. Kluci, kteří tam dostávají příležitost, se mají v béčku vyhrát a vypracovat. Neodevzdávají tomu ale to, co by měli. Viděl jsem pár zápasů a byl jsem zklamaný z jejich přístupu. A možná i to je ten důvod, proč se nikam neposouváme. My pak těm klukům dáme šanci v áčku, ale není vidět, že by byli v nižší soutěži nějakými tahouny nebo že by byli více vyhraní.

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2018 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže