Letos poprvé doma! Slavia přivítá v Edenu Porubu

04.01.2019, Martina Kramerová

Slávisté vstoupili do nového kalendářního roku pravou nohou a přivezli z Frýdku vítězství. Teď se ale chtějí předvést v nejlepším světle i před domácími fanoušky. Do Edenu přijede letos poprvé nováček z Poruby. S novým trenérem i touhou po odvetě. Minule totiž Torax odjížděl z Prahy s vysokou porážkou 4:7. I červenobílí ale mají soupeři co vracet, na jeho půdě s ním totiž naposledy prohráli 1:5. Kdo se bude radovat tentokrát?

42. kolo HC Slavia Praha vs. HC RT TORAX Poruba 2011

Dominik Šorf (90,96 %)
Frýdek-Místek – Slavia 1:2
Poruba – Jihlava 1:2

Byl to jeho zápas. Nováček v sešívaném brankovišti při svém debutu za Slavii ukázal, zač jeho toho loket a vychytal Pražanům vítězství. Ze 36 střel inkasoval pouze jednou a vytáhl úspěšnost zákroků přes 97 procent. Fanouškům se tak Jan Růžička uvedl v tom nejlepším světle. Mezi tři tyče se přitom postavil po dlouhé pauze.

97,30
Procentuální úspěšnost Jana Růžičky ze zápasu s Frýdkem-Místkem je opravdu fantastická.

„Nebylo to jednoduché. Po deseti měsících jsem stál v bráně při ostrém zápase. Bylo to náročné jak po psychické, tak po fyzické stránce. Ale naštěstí jsem to zvládnul, takže jsem spokojený. Největšího soupeře jsem měl sebe samotného. Výsledek je jen taková ta třešnička na dortu,“ řekl brankář, kterého na půl roku zastavilo zraněné koleno.

Teď by měl být jedním z hlavních trumfů i v duelu proti Porubě. I ta přišla na přelomu kalendářního roku s velkou změnou. Po nepřesvědčivých výsledcích se na trenérském postu objevila nová postava, Miloš Holaň. Ten vedl své nové svěřence do bitvy s první Jihlavou, již Porubští notně potrápili. Torax padl s lídrem tabulky jen o jediný gól.

Bilance je vyrovnaná. Vylepší ji Slavia, nebo Poruba?

Hosté navíc budou chtít vylepšit svou dosavadní bilanci, která jim v Edenu moc nepřeje. Na začátku října totiž v pražském stánku podlehli Slavii 4:7. O sešívané vítězství se tehdy postarali zejména Jiří Doležal (2+0), Filip Vlček (1+1) a Martin Šagát (1+1). Ti i další hráči si určitě budou chtít statistiky vylepšit.

Poruba naopak může zkusit nasadit recept, s nímž dominovala koncem listopadu na domácí půdě. Sešívaní si odvezli z Ostravy porážku 1:5. Jedinou trefou zaznamenal Jaromír Kverka. I Torax navíc může spoléhat na dobré střelce Jana Káňu, který zapsal už 12 branek, nebo Petra Kanka, jenž rozvlnil síť soupeře už čtrnáctkrát.

Z pohledu ofenzivy jsou oba týmy hodně vyrovnané. Svěřenci trenéra Říhy prozatím nasázeli 112 branek, Poruba dokonce nastřádala o tři víc. Slavia se však pyšní lepší defenzivou. Zatím inkasovala 122krát, Torax 129krát. Navíc se sešívaní budou moci zřejmě opřít právě o Růžičku, v útoku pak o dalšího nováčka Martina Procházku jenž ve Frýdku zaznamenal svou premiérovou trefu v červenobílém dresu.

Zápas Slavie s Porubou začíná na Zimním stadionu v Edenu od 15:00. Navážou sešívaní na první letošní triumf a urvou znovu výhru? V bitvě o osmičku pro play-off by se body náramně hodiny. Obzvlášť proti soupeři, který je v tabulce postavený hůř. Určitě přijďte slávisty do Edenu podpořit, pokud nemůžete být přímo na místě, sledujte přenos na Hokejka TV.