13. listopad
Přerov Slavia
18:00
16. listopad
Slavia Chomutov
15:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
ROZHOVORY
7. května 2019

Loni ho přibrzdilo zranění kolene, teď bojuje David Šteiner o místo v týmu

Začátek května znamenal pro sešívané hokejisty návrat zpět do těžké dřiny. Odstartovala totiž suchá letní příprava, u většiny nepříliš oblíbená, ale naprosto nezbytná. Jinak tomu nebylo ani u Davida Šteinera, který by se rád natrvalo usadil ve slávistickém A-týmu.

Uplynulá sezona začala u Šteinera podle plánu, vše ale narušilo vážné zranění kolene, které ho na nějaký čas vyřadilo ze hry. „Byl jsem rád za to, kolik jsem vloni dostával prostoru, ale po tom zranění na konci října jsem chyběl víc než dva měsíce a nastoupil jsem až v lednu. To mě trochu limitovalo, jinak by odehraných zápasů mohlo být více. Ale jinak jsem na Slavii spokojený a doufám, že se dostanu do týmu a bude to v nadcházející sezóně ještě lepší,“ přeje si mladý forvard.

V nastalé situaci po prodělaných zdravotních problémech není pro hráče jednoduché se vrátit zpět do plného zápasového zatížení. Na tento případ je ale Slavia také připravena. Fungující spolupráce s pražskou Kobrou skýtá mladým hráčům a hokejistům po zranění prostor k rozehrání. „Určitě je to tak. Já už jsem na Kobře působil v juniorech, kdy jsem tam chodil hrát druhou ligu, takže si myslím, že to docela pomáhá a pomůže to hlavně v sebevědomí,“ souhlasí útočník, který zapsal v uplynulé sezóně jedenáct kanadských bodů.

Působení v druholigovém celku je pro Šteinera ještě příjemnější, jelikož za celek z Braníka nastupuje jeho starší bratr Dominik. „Zahrát si s bratrem v jednom týmu je samozřejmě super, bylo by to ještě lepší, kdyby se to povedlo tady na Slavii, ale jsem rád, že jsem s ním mohl nastoupit, protože máme výborný vztah a vzájemně se doplňujeme,“ vysvětluje sešívaná třináctka.

Právě s bratrem Dominikem, obráncem pražské Kobry a odchovancem slávistického hokeje, plánuje sledovat nadcházející mistrovství světa v hokeji. „Chodíme se každý rok docela často dívat někam na plátno na promítání,“ říká Šteiner, který by uvítal co nejlepší výsledek české reprezentace a bude jí držet na šampionátu palce.

Jelikož jsou sešívaní teprve na samém počátku letní příravy, Šteiner letní dovolenou ještě naplánovanou nemá. „Přemýšleli jsme s klukama, že bychom si udělali nějaký výlet, ale na tom se budeme muset ještě domluvit, mimo to bych chtěl možná také k moři, ale uvidíme,“ dodává na závěr dvacetiletý útočník.

Autor Martin Kamenik
Nepřehlédněte
A-TÝM 12.11.2019

Spolu mezi 8! Přijďte nás podpořit v důležitých zápasech

Slavii čeká po reprezentační přestávce pořádně ostrá jízda. V současném modelu soutěže si totiž už na začátku prosince osm nejlepších týmů zajistí postup minimálně do předkola play-off. Sešívaní se ...

Číst více
ZPRÁVY Z KLUBU 11.11.2019

Slávisté v repre: Úspěch na Karjale, Málkův debut nebo Slavíčkův gól

Šestice hráčů Slavie oblékla v reprezentační přestávce dres českého národního týmu v různých věkových kategoriích, trenér Miloš Říha slavil se seniorskou reprezentací vítězství na finském turnaji ...

Číst více
A-TÝM 8.11.2019

Slávisté napodobovali kuriózní góly z NHL. Jak obstáli?

Jak to vypadá, když dostanou slávisté za úkol napodobit netradiční góly ze zámořské NHL? Pořádná kopa legrace, ale mezi nepovedenými pokusy se najdou i opravdu výstavní kousky. Ostatně posuďte sami.

Přehrát video
FANOUŠCI 6.11.2019

Veřejné bruslení v Edenu

Přijďte si zabruslit ve vybraných dnech v průběhu sezony do Edenu! Podívejte se na nejbližší vypsané termíny, o dalších budeme informovat vždy prostřednictvím našeho webu.

Číst více