Máme mužstvo s větším drajvem a odolností, zaznělo na předsezonní tiskovce

05.09.2016, Martina Kramerová

Slavii čeká ve středu ostrý start do nového ročníku WSM ligy, a tak se na stadionu v Edenu v pondělí krátce po poledni uskutečnila předsezonní tisková konference A-týmu. Před novináře v ní předstoupili hlavní trenér prvního mužstva Milan Razým, sportovní manažer Luděk Bukač ml. a nově zvolený kapitán Milan Mikulík. V komorní atmosféře slávistického VIP salonku se mluvilo především o změnách v kádru, povedené přípravě a sportovních cílech před začínajícím ročníkem 2016/2017.

Za zdmi stařičké hokejové arény v Edenu se přes léto událo mnoho věcí. V A-týmu se změnil kádr, odešla a přišla řada hráčů a na soupisce přibylo množství zajímavých jmen. Sešívaní vyzkoušeli zcela nový model přípravy, trénovali na suchu i na ledě a v dobré formě odehráli deset přípravných zápasů.

Ve středu 7. 9. 2016 však ve Vršovicích vypukne bitvou s jihočeským Motorem nová sezona WSM ligy, a tak uspořádalo slávistické vedení předsezonní tiskovou konferenci. Fanoušci červenobílých se díky ní mohli dozvědět spoustu nových informací.

Na úvod se tiskový mluvčí Jakub Mezlík ve stručnosti vyjádřil k nedávným výrokům médií a stavu uvnitř klubu. „Slavia splnila veškeré podmínky licenčního řádu pro start ve WSM lize a nic v tuto chvíli nebrání tomu, aby se klub zúčastnil nadcházející sezony,“ uklidnil příznivce slávistických barev.

Poté už přišly na řadu ryze sportovní záležitosti. „Do nové sezony jsme chtěli složit mužstvo, které bude charakterově zdravé a navíc bude mít i větší drajv a psychickou odolnost než to loňské," uvedl sportovní manažer Luděk Bukač, proč došlo v kádru áčka k takovým změnám.

Zároveň doplnil, jakým stylem se vybíraly posily. „Po diskuzi s trenéry jsme se snažili vybrat co nejlepší hráče z naší ligy, hráče, kteří mají extraligovou minulost a i přes své kvality třeba nedostali takovou příležitost. Jedná se například o Chloubu, Drtinu nebo Kverku a další. Vybrali jsme je, protože věříme, že budou mít chuť ukázat, že jsou dobří. Příprava nám prozatím dala za pravdu.“

„Také v juniorce se nám vytvořila generace dobrých hráčů, ze kterých chceme vychovat pravé slávistické srdcaře. Těmhle hokejistům chceme dát prostor, pokud budou dobře pracovat,“ řekl sportovní manažer sešívaných o zapojení mladých nadějí.“

Trenér A-týmu Milan Razým na konferenci hlavně hodnotil letní přípravu. „Příprava měla moderní formát. Zápasy jsme odehráli na velmi dobré úrovni. Vrcholem bylo derby se Spartou. Ten tým si sedá, každý si v něm nachází svou roli. Příprava ukázala příslib do nové sezony.“

Jeho slova potvrdil i nově zvolený kapitán Milan Mikulík. „Jsou tu mladí kluci, kteří chtějí pro Slavii odevzdat maximum. Všichni do toho dávali v přípravě všechno. Všichni chtějí plnit pokyny trenérů a jdou za úspěchem jako celek. Charakter týmu je skvělý, budeme se to snažit udržet,“ pochválil týmovou morálku i jeho složení.

Luděk Bukač na závěr promluvil i o ambicích Slavie v nadcházející sezoně. „Máme mužstvo, se kterým nemůžeme mít jiný cíl než postoupit. Postoupit chceme. Pokud o postup budeme chtít hrát, neobejdeme se bez pěti pětek, zatím máme čtyři. Uvidíme, jak na tom v průběhu sezony výsledkově budeme. Podle toho se bude odvíjet vše ostatní, uzavřel sportovní manažer klubu.

Podrobný onlajn z tiskové konference najdete zde.