Milan Hnilička končí ve Slavii po třech odehraných zápasech

12.01.2010, Ondřej Kalát

Otázka muže s maskou je ve Slavii letos téma číslo jedna. V sešívaném dresu se v brankovišti vystřídalo celkem pět brankářů. Vše měl vyřešit příchod olympijského vítěze a trojnásobného mistra světa Milana Hniličky. Jenže ani jemu se příliš nedařilo. Ve třech zápasech inkasoval 13 branek a v úterý mu trenér Růžička oznámil, že už s ním nadále nepočítá.

Informaci dnes potvrdil asistent trenéra Slavie Jiří Čelanský: „Ano je to tak. Milan Hnilička u nás dnešním dnem skončil.“ Důvody však nijak rozvádět nechtěl. „K samotným důvodům se zatím nebudu vyjadřovat. Je to zkrátka rozhodnutí, na kterém se usneslo celé vedení HC Slavie Praha,“ řekl Čelanský exkluzivně pro stránky hc-slavia.cz.

Sám Hnilička byl verdiktem velmi překvapen. "Přijel jsem na trénink a dozvěděl jsem se, že končím. Tak jsem si sbalil věci a odjel jsem," prozradil šestatřicetiletý brankář pro server iDNES.cz.

Ve slávistickém dresu odchytal celkem 178 minut s úspěšností zákroků 83,33% a průměrem obdržených branek na zápas 4,38. Co se týče statistik, tak mu mezi brankáři Slavie patří poslední páté místo. "Udělal jsem maximum, co bylo v mých silách," řekl v rozhovoru pro iDNES.cz