6. březen
Prostějov Slavia
17:00
8. březen
Slavia Benátky
17:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
25. ledna 2021

Miloš Říha se vrací do Slavie. Jeho asistentem bude Pavel Kolařík

Vedení klubu se dohodlo na obnovení spolupráce s Milošem Říhou. Osmatřicetiletý trenér převezme A-tým po odvolané dvojici Štrba – Doležal, asistovat mu bude legendární slávistický obránce Pavel Kolařík.

Miloš Říha vedl Slavii jako hlavní trenér v posledních dvou sezónách společně s Janem Srdínkem, před aktuálním ročníkem ale po vzájemné dohodě v klubu skončili a nahradili je Martin Štrba s Jiřím Doležalem. Ti byli pro neuspokojivé výsledky po porážce v Sokolově 13. ledna odvoláni.

Miloš Říha

Na lavičku se jako hlavní trenér dočasně postavil sportovní manažer Jiří Veber, prioritou ale bylo najít nového kouče a volba padla právě na Miloše Říhu. „Vybrali jsme trenéra, který dobře zná naše prostředí a o kterém víme, jak pracuje. Slavii sledoval i v průběhu sezony, a když jsme ho oslovili, tak o působení v Edenu projevil zájem,“ přibližuje Veber.

S Říhou se Slavia domluvila zatím na kontraktu do konce této sezony, přestože původním záměrem bylo získat trenéra na delší období. „To ale neznamená, že u nás nezůstane i po sezoně, máme o něj zájem a jsme domluveni, že o tom budeme dále jednat. Každopádně jsme chtěli, aby nový trenér nastoupil k týmu co nejdříve,“ vysvětluje sportovní manažer.

„Vím, že Slavia není v jednoduché situaci, proto jsem se rozhodl přijmout nabídku a věřím, že jí společnými silami pomůžeme k lepším výsledkům,“ říká ke svému příchodu Miloš Říha. „Je pro mě výhoda, že znám prostředí v Edenu a výborně vycházím se všemi v klubu, v realizačním týmu i s hráči.“

Říhovým asistentem bude Pavel Kolařík, který společně s Veberem stál na střídačce už v posledních třech utkáních. Teď se k A-týmu přesouvá natrvalo.

Pavel Kolařík

Bývalý obránce je rekordmanem Slavie v počtu odehraných sezon (20) i zápasů (1122) za A-tým a jeho dres s číslem 72 visí pod stropem zimního stadionu v Edenu.

Kolařík začal už na sklonku své hráčské kariéry působit jako asistent trenéra u slávistického dorostu, v sezoně 2018/19 se pak stal asistentem u juniorky, od které se nyní posouvá k dospělým.

„Chtěli jsme dát šanci trenérovi z našeho klubu. Pavel je velká slávistická osobnost se spoustou zkušeností z dlouholeté hráčské kariéry,“ říká sportovní manažer Jiří Veber.

S dvojicí Říha - Kolařík zůstává na střídačce Roman Málek, který u A-týmu působí jako trenér brankářů.

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
SESTŘIHY 28.2.2021

Sestřih zápasu: Třebíč - Slavia 1:3

Slávisté si zajistili postup do předkola play-off tři kola před koncem základní části díky výhře na ledě Třebíče 3:1. Dvakrát se trefil Jaroslav Bednář, jednou Petr Kafka. Podívejte se na sestřih ...

Přehrát video
ZÁPASY 27.2.2021

Paráda! Slavia v Třebíči urvala triumf a má jisté předkolo play-off

Výborně! Slavia po prohře v Litoměřicích zabrala a na ledě Třebíče oslavila triumf. Cestu za výhrou slávisté odstartovali zkraje druhé třetiny, kdy skóre zápasu otevřel Kafka. Domácí sice brzy ...

Číst více
PREVIEW 27.2.2021

Další venkovní utkání je tu! Slavia se popere o body v Třebíči

Slavii v sobotu čeká již čtvrtý venkovní zápas v řadě. V rámci jednatřicátého kola se sešívání představí na ledě Třebíče. Ani jeden z celků aktuálně nemá zrovna dobrou formu. Dokáží Pražané situaci ...

Číst více
SESTŘIHY 25.2.2021

Sestřih zápasu: Litoměřice - Slavia 7:4

Přestože slávisté skórovali čtyřikrát, z toho dvakrát v přesilovkách, z Litoměřic si body neodvezli, domácí vyhráli v dohrávce 10. kola 7:4. Podívejte se na sestřih všech branek.

Přehrát video