Mladí slávisté vybojovali na turnaji v Číně stříbrné medaile!

07.05.2018, Jakub Mezlík

Hokejisté ročníků 2003 a 2004 si odvezli z turnaje v čínském Pekingu stříbrné medaile. V konkurenci dalších šesti týmů obsadili druhé místo za vítězným Chabarovskem. Jejich mladší kolegové (ročníky 2005 a 2006) skončili ve své kategorii na pátém místě.

Hráči ročníků 2003 a 2004 pod vedením trenérů Jana Srdínka a Miloše Pecky prohráli v průběhu turnaje pouze jediný zápas s vítězným Chabarovskem, z dalších pěti utkání odešli jako vítězové. Postupně porazili domácí výběr Pekingu, americkou Californii, kanadský výběr IHA Selects, lotyšskou Pardaugavu a německý Eisbären. Brankář Patrik Janura byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje.

Hokejisté ročníků 2005 a 2006 začali turnaj porážkou s čínským Pekingem, ve vyrovnaném zápase proti švédskému Djurgardenu pak doplatili na neproměňování šancí, a tak si na výhru museli počkat až do třetího zápasu proti Eisbärenu Berlín. Následně prohráli svěřenci trenérů Petra Macka a Tomáše Chludila s nejlepším týmem turnaje Chabarovskem, poslední dvě utkání už ale vyhráli. Po nájezdech zdolali Californii a ve svém nejlepším zápase v turnaji udolali finský Jokerit 6:5.

Výsledky kategorie U15 (2003,2004)

Slavia - Peking Select 5:0
Branky: Vymětal 2, Svoboda J., Srdínko, Tichý S.
Slavia - California Golden Bears 6:2
Branky: Malínek 2, Kvasnička, Vymětal, Rulc, Hofmann.
Slavia - Chabarovsk 1:7
Branka: Horáček.
Slavia - IHA Selects 2:1sn.
Branky: Brummel, nájezd: Rulc.
Slavia - Pardaugava 6:0
Branky: Malínek 2, Hofmann 2, Vymětal, Svoboda J.
Slavia - Eisbären Berlín 4:1
Branky: Vymětal 2, Rulc, Staněk

Sestava: Patrik Janura, Michal Pittr - Jakub Dráb, Petr Horáček, Tomáš Kluch, Tomáš Rajgl, Adam Srdínko, Matěj Svoboda - Maxim Brummel, Jakub Hofmann, Matěj Kvasnička, Vojtěch Malínek, Matyáš Staněk, Šimon Rulc, Stanislav Tichý, Jakub Svoboda, Matěj Vymětal. Trenéři: Miloš Pecka, Jan Srdínko.

Výsledky kategorie U12 (2005,2006)

Slavia - Peking Select 4:8
Branky: Tichý J. 2, Tomas, Bakus.
Slavia - Djurgarden 1:3
Branka: Tichý J.
Slavia - Eisbären Berlín 7:1
Branky: Horský 2, Kříženecký 2, Albrecht, Curran, Samson.
Slavia - Amur Chabarovsk 2:10
Branky: Bakus 2.
Slavia - California Golden Bears 4:3sn.
Branky: Samson 2, Albrecht, nájezdy: Tichý J., Albrecht.
Slavia - Jokerit Helsinky 6:5
Branky: Tichý J. 2, Bakus, Tomas, Kříženecký, Albrecht.

Sestava: Michael Papež, Jiří Tesař - Nikita Grents, Dominik Löffler, Eliáš Rosenbaum, Oliver Samson, Martin Švec, Matyáš Tichý - František Albrecht, Patrik Bakus, Maxmilian Curran, Dennis Horský, Václav Hřídel, Danny Chludil, Daniel Kříženecký, Jan Tichý, Radek Tomas. Trenéři: Tomáš Chludil, Petr Macek.

Kompletní FOTOGALERII najdete ZDE.