Na Energii kompletní

20.09.2007, Michael Mareš

P r a h a - Hráči Slavie mají možná ještě v živé paměti první loňské vzájemné utkání, které díky brance Vladimíra Machuldy prohráli v prodloužení 2:3. Přitom ještě do 55. minuty vedli 1:0. Tehdy ještě stál v brance Slavie Petr Franěk a v obraně mimo jiné hráli Pojkar, Graňák a Špila, v útoku pak Dlouhý, Vlasák, Sobotka a Divíšek. Teď ale do Karlových Varů přijede jiný tým. Přesto trenéři Růžička a Kalous neponechávají nic náhodě a poctivě se na utkání připravují. „Čeká nás velmi těžká utkání. Karlovy Vary hrají velice dobře a dobře hrály i v přípravě,“ řekl Vladimír Růžička po středečním tréninku. „Rozhodující bude, jak utkání zvládneme po taktické stránce, jak moc uděláme chyb, protože Karlovy Vary přesilovky umějí a mohly by toho využít.“

Náš soupeř
Klub založen: 1932
Trenéři: Zdeněk Venera, Václav Baďouček, Pavel Kněžický
Největší úspěchy: ČR: 9. místo (2006/07)
Posledních pět let: 10. - 12. – 10. – 10. – 9. místo
Internet: http://www.hokejkv.cz
Hvězdy týmu: Václav Skuhravý, Petr Kumstát, Josef Řezníček

Jak si oba týmy vedly ve vzájemných soubojích v minulé sezoně

Vzájemné souboje Karlových Varů a pražské Slavie byly vždy velmi vyrovnané a platilo, že šťastnějším byl pokaždé hostující tým. V již zmíněném druhém kole si karlovarská Energie odvezla z Prahy dva body za výsledek 2:3 po prodloužení. Porážku ze Sazka Areny vrátila Slavia Energii v rámci 15. kola, kdy v Karlových Varech, s navrátilcem do sestavy Markem Tomicou, zvítězila 4:2. Jako přes kopírák se hrálo 28. listopadu 2006 v Praze: HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 2:4. A konečně počtvrté se oba týmy potkaly v rámci 41. kola, kdy Slavia na ledě svého soupeře zvítězila těsně 3:2 a dala tak základ své budoucí přímé účasti ve vyřazovacích bojích. Slavia v tomto zatím posledním vzájemném zápase nastoupila ve složení:
Hronek - Kadlec, Drtina, Kolařík, Hlavačka, Graňák, Jass, Vašíček - D. Hruška, Beránek, Tomica - Bednář, Rataj, Sup - Vondrka, Červenka, Doležal - Dlouhý, od 41. navíc Kubeš a L. Havel

Změny v kádru domácích

Do Karlových Varů před sezonou přišli z Kladna útočníci Vítězslav Bílek (čtyřiadvacetiletý odchovanec Kladna a člen reprezentačních výběrů do 18, respektive 19 let, který hrál extraligu pouze v dresu Kladna, konkrétně v minulé nastřílel v dresu Kladna úctyhodných 18 gólů a letos se už v dresu Energie stihl blýsknout hattrickem) a Milan Hluchý, ze Zlína Marek Melenovský (ten ještě v dresu třineckých Ocelářů zazářil v sezoně 2003/2004, kdy nastřílel 23 gólů a dvacetkrát se na gólu podílel, na svém kontě měl tehdy slušných 43 kanadských bodů).
Obranu posílil Jakub Grof z Ústí nad Labem, pro kterého je účinkování v Karlových Varech de facto návratem domů. Šestadvacetiletý obránce je totiž odchovancem Karlových Varů, právě v Karlových Varech si před lety poprvé vyzkoušel extraligu (poslední dvě sezony nastupoval za ústecký prvoligový Slovan, s nímž letos na jaře vybojoval extraligu).
Tým Energie před sezonou opustili Tomáš Chrenko (Nitra), Kamil Tvrdek (Vrchlabí), Michal Straka (bez angažmá) a Michal Dvořák (Plzeň).
Největším úspěchem karlovarského týmu je loňské sedmé místo po základní části a premiérová účast v předkole play off, které nakonec pro Energii znamenalo vyřazení z play off, přestože už v základní části nechybělo mnoho a Karlovy Vary mohly mít, právě na úkor Slavie, jistotu vyřazovacích bojů. Dlužno dodat, že přímý postup do čtvrtfinále play off Energii uniklo především kvůli zranění čtyř opor (Kraft, Kristek, Dvořák, Pech), kteří nemohli nastoupit v posledních kolech.

Slavia kompletní

Slavia se na páteční zápas v Karlových Varech poctivě připravuje v Edenu, tým je kompletní a měl by tak i odcestovat k utkání. Růžičkův tým zatím zdobí bojovnost a nasazení. „Musím říct, že v tom to mužstvo vypadá trochu jinak, než v minulosti. Doufám, že nám to vydrží,“ prohlásil Vladimír Růžička.

Historická bilance v extralize
KARLOVY VARY - SLAVIA
Celkem:
40   15 - 5 - 20 94:126
Venku:
20   7 - 1 - 12
Doma:
20    8 - 4 - 8
Postavení v tabulce
3. K. Vary   2   1 - 1 - 0 - 0  8: 2  5
4. Slavia    2   1 - 1 - 0 - 0  6:4  5
Co mají oba týmy společného
Ze současného kádru Slavie působili na západě Čech útočník David Hruška a obránce Martin Hlavačka. Během loňské sezony byl v Karlových Varech na hostování útočník Michal Vondrka.
Poslední zápasy
Karlovy Vary – Pardubice 7:2
Karlovy Vary – Třinec 1:0 SN
Slavia – Č. Budějovice 4:3 SN