Na hraně sestavy. Se Slavií trénují i hráči, kteří ji brzy zase opustí

19.06.2013, OH

Když si zajdete na trénink Slavie, některé hráče možná ani nepoznáte. Trenér Vladimír Růžička totiž povolal do přípravy řadu juniorů i hokejisty, kteří v minulých letech hostovali v jiných klubech. Stejný osud čeká většinu z nich také letos. „Na led vyjedeme s pěti útočnými pětkami a třemi brankáři,“ tvrdí vůdce slávistické střídačky.

 
 
Podle nových svazových regulí si každý extraligový klub musí v sezoně 2013/2014 vyhradit minimálně pět míst na soupisce pro mladé hráče. Aspoň dva z nich nesmí být starší 19 let, zbylé trojici může být maximálně 22 let. I proto byl kádr sešívaných doplněn o zatím nepříliš známá jména, která si v nadcházejícím ročníku mohou říct o své místo pod sluncem.

„Nyní je předčasné mluvit o tom, kdo má do sestavy blíž a kdo dál. Uvidíme na ledě. Je ale jasné, že donekonečna tady všechny hráče držet nemůžu. Potřebují pravidelně hrát, takže kdo se nevejde do týmu, půjde někam na hostování,“ říká Vladimír Růžička, který juniorský tým vede coby jeden z trenérů a má ho tak perfektně zmapovaný.

Už dříve nastínil, že šanci určitě dostane talentovaný zadák Ronald Knot, jasno je i na pozici třetího gólmana. „Jelikož Honza Dlouhý odešel na hostování do Ústí nad Labem, roli trojky zastane Venca Mouček z juniorky,“ konstatuje zkušený kouč.

Blízko do sestavy by mohl mít také důrazný obránce Antonín Růžička nebo Tomáš Doležal, bratr Jiřího Doležala, bývalého forvarda Slavie. „Tomáše už beru jako člena širšího kádru,“ naznačuje Růžička. Po mladých puškách se však rozhlédl i jinde. „Vyzkoušíme Lukáše Chalupu z Karlových Varů, kde hrál ruskou MHL. Chci vidět, jak na tom je,“ prozrazuje sportovní manažer Slavie.

Hráči dostanou šanci předvést se v přípravných utkáních, přičemž první odehraje Slavia 25. července proti Slovanu Bratislava. Všechny zápasy se hrají v Edenu a vstup je stejně jako v předchozích letech zdarma.

Kdo v trenérových plánech figurovat nebude, nezamíří automaticky do Berouna, jako tomu bylo loni. Tentokrát je variant víc. „Tento model jsme se rozhodli trochu změnit. Hráče rozešleme do více prvoligových klubů. Jsme dohodnuti s Litoměřicemi, Berounem, Havlíčkovým Brodem či Mostem,“ vypočítavá Vladimír Růžička.

Několik odchovanců Slavie zakotvilo v nových organizacích už víceméně natrvalo. „Máme hodně kmenových hráčů, kteří hostují v klubech první ligy a své smlouvy si už řeší s nimi. To je příklad třeba Jirky Jebavého, Jakuba Stromka nebo Martina Ondráčka,“ uzavírá slávistická legenda.

David Palaščák: Mezi chlapy je hokej více o hlavě

Jedním z hokejistů, kteří touží po šanci ve Slavii, je i zanedlouho dvaadvacetiletý útočník David Palaščák. Ten absolvuje s A-týmem celou letní přípravu a ukázat by se měl i na ledě. Na svůj první extraligový start si však bude muset ještě chvíli počkat. Trenér Růžička mu už domluvil hostování v dresu Mostu.

Davide, bylo dlouho dopředu jasné, že přípravu na suchu podstoupíte tady v Edenu?
Tak já už tu trénoval i loni. Tenkrát to pro mě byla velká změna, ale jen pozitivní. Dělal jsem jiné věci a byl ve skvělé partě lidí. Letos mi to přijde snad ještě těžší, ovšem jsem za to jen rád.

Jak vás přivítali mazáci týmu?
Úplně v pohodě. Asi to berou tak, že nás teď na Slavii trénuje zkrátka víc. Vykat naštěstí nikomu nemusím.

Co známý šprýmař Jaroslav Bednář, už na vás stačil vymyslet nějaký kanadský žertík?
Kanadský přímo ne, ale jinak Jarda žertuje celkem dost. Trefuje se do kohokoli z nás. A je to dobře, takoví hráči jsou v kabině potřeba.

Ke komu z mužstva máte nejblíže?
Já vycházím s každým, ale nejvíc se bavím asi s Ronaldem Knotem. Bydlíme kousek od sebe, takže ho často vozím na stadion a zase domů. Dá se říct, že na Slavii je to můj nejlepší kamarád.

Máte zkušenosti z první ligy i té juniorské. Jaký je podle vás mezi oběma soutěžemi rozdíl?
Velký skok to zase není. Juniorská liga je celkově rychlejší, ale hraje se jednodušeji. Většinou se nastřelí puk a za bránou vznikne mela. To mezi chlapy je to více o hlavě. Důraz se klade spíš na přihrávky, hokej je tam chytřejší.

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže