Náročný zápas, ale zvládli jsme ho, chválí Zdeněk Kubica

04.03.2018, Michal Toman

Čtvrtfinálová série se přesunula do Přerova a první duel na tamní horké půdě dal sešívaným pořádně zabrat. Diváci v MEO Aréně nakonec viděli přestřelku, která skončila lépe pro hostující slávisty. Ti položili základ vítězství ve druhé třetině, kdy dvěma využitými přesilovkami strhli duel na svou stranu. „Přesilovky rozhodují zápasy. Nám se v nich povedlo skórovat hned dvakrát a oba góly byly nesmírně důležité,“ popisoval po utkání útočník Zdeněk Kubica.

 
 

Nad Přerovem jste dokázali zvítězit potřetí v řadě a ve čtvrtfinálové sérii vedete už 3:0 na zápasy. Nálada je tedy v kabině asi výborná…
Je to skvělý pocit, máme třetí výhru. Chtěli jsme získat co nejdřív mečbol a být v klidu. Zítra můžeme rozhodnout, tak se nám snad povede ukončit sérii v nejkratším možném čase.

Třetí klání se hrálo před bouřlivou kulisou. Byl zápas v Přerově těžší než předchozí dva domácí?
Určitě to bylo o něco těžší. Soupeři měli velkou podporu. Fanoušci je umí vyhecovat. Oni potom na ledě bruslili, dohrávali souboje, hráli do těla… Bylo to náročné, ale nakonec jsme to zvládli.

Do utkání jste vstoupili výborně, dostali jste se do vedení. Pomohlo vám, že jste otevřeli skóre?
Rozhodně nám to pomohlo. Zklidnili jsme se a bylo vidět, že byli domácí potom nervózní. Povedlo se jim ale vyrovnat a hra se srovnala. Ještě do přestávky jsme si ale vzali vedení zpátky. Bylo důležité, že se nám to povedlo a že jsme ukázali sílu.

O druhou branku Slavie jste se postaral vy. Ulevilo se vám, že jste se znovu gólově prosadil?
Jsem moc rád, chybělo mi to. (smích) Důležitý je ale ten třetí bod v sérii, který jsme dokázali získat. Můj gól je jen bonus.

Ztráta vedení je vždy těžká, ale oklepali jsme se

Do druhé třetiny jste šli ve vedení, ale Přerovu se podařilo dvěma góly otočit. Jak těžký to byl pro tým moment?
Bylo to pro nás hodně těžké. Kdybychom dostali další gól na 2:4, tak by se nám to podle mě hodně těžko otáčelo. Nakonec jsme to ale ustáli a povedlo se nám otočit. Je škoda, že Martin Kadlec za stavu 2:1 neproměnil svůj samostatný únik. Mohli jsme vést 3:1 a bylo by to o něčem jiném. Ale zvládli jsme i ty vypjaté chvilky a ukázali jsme sílu.

Do vedení jste se vrátili dvěma využitými přesilovkami. V domácích zápasech se vám naopak hra v početní výhodě nedařila. Ulevilo se vám, že jste protrhli střeleckou smůlu?
Přesilovky rozhodují zápasy. Je nesmírně důležité, aby v nich tým dával góly. Povedlo se nám skórovat dvakrát. Hodně důležitý byl vyrovnávací gól Martina Šagáta, ale i teč Lukáše Krejčíka, která nás dostala do vedení.

V poslední dvacetiminutovce jste dlouho drželi jednobrankový náskok a při četných oslabeních jste si zažili perné chvilky. Jak jste tuhle pasáž vnímal vy?
Musíme být disciplinovanější. Ve třetí třetině jsme dělali úplně zbytečné fauly a to se nesmí stávat. Kdyby Přerov nějakou přesilovku využil a vyrovnal, tak bychom ztratili náš pracně vypracovaný náskok a srazilo by nás to.

Hned v neděli vás čeká čtvrtý zápas, v němž můžete rozhodnout a postoupit do semifinále. Jak se na něj nejlépe připravit?
Musíme se dobře najíst a jít si co nejdřív lehnout. Je potřeba zregenerovat a pořádně si odpočinout, protože nás nečeká nic lehkého.

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže