18. září
VSTUPENKY
ROZHOVORY
29. března 2018

Nevinný souboj, pak dlouhá pauza. Na operaci zatím nejdu, říká Růžička

V rozhodující fázi sezony postrádala Slavia svého srdcaře Antonína Růžičku. Urostlý bek se zranil v polovině února při domácím zápase s Kladnem a od té doby se chodil dívat na hokej jenom o berlích. „Po několikáté jsem se zranil na konci sezony. Nasčítalo se to a bylo mi to už docela líto,“ přiznal Růžička, který už zahodil berle a vrhl se do rehabilitace.

Nepříjemná chvilka se odehrála hned na začátku únorového zápasu proti Rytířům. „U modré čáry proběhl nevinný souboj, někdo mě trefil kolenem, čímž prohnul moje koleno směrem dovnitř. Tím to ruplo,“ popisoval slávistický obránce bolestivý okamžik.

Diagnóza? Natržený vnitřní vaz a k tomu ještě utržený meniskus. „Byla to smůla, ale žádný úmysl. Takových zákroků jsou stovky,“ řekl Růžička smířlivě směrem k soupeři, který mu zranění způsobil.

Po nešťastném zákroku odjel z ledu a doufal, že nejde o nic vážného. Jenže na nohu se nemohl vůbec postavit a bylo jasné, že v koleni je něco špatně. Hrozila dokonce operace poraněného menisku. „Rozhodl jsem se, že na ni ještě nepůjdu. Uvidím, co to bude dělat a když bude koleno bolet, tak asi budu muset. Zatím to nebolí vůbec, snad to tak zůstane,“ doufal pětadvacetiletý bek.

Po konci sezony do práce

Na poraněné vazy pak Růžička dostal alespoň pevnou ortézu a berle, se kterými ho pak mohli diváci vídat na domácích zápasech Slavie. „Bylo to špatný, radši bych hrál. Občas jsem taky chodil za klukama do kabiny. Musel jsem ale jezdit hromadnou dopravou a měl jsem strach, aby mi na to nikdo nešlápl,“ vyprávěl.

„Už po několikáté jsem se zranil na konci sezony. Nasčítalo se to a bylo mi to už docela líto,“ přiznal Růžička a vzpomněl třeba na nepříjemný závěr předloňské sezony, kdy v posledních kolech vypadl mimo hru kvůli těžkému otřesu mozku.

Teď ale doufá, že už si smůlu konečně naplno vybral a věří v lepší zítřky. Poslední březnový týden konečně mohl sundat ortézu a bude zase pomalu chodit po svých. Potom se mohl zase pustit do práce, paradoxně v týdnech, kdy většina jeho spoluhráčů bude odpočívat. Růžička se ale musí pomocí rehabilitace a cvičení zase dostat do formy.

„Chtěl bych dát koleno do kupy. Mám naplánovanou rehabilitaci, už s kolenem trochu cvičím tady na Slavii. Potom, když to vyjde, bych se rád někam podíval na dovolenou,“ doufal slávistický obránce.

Není zatím jasné, jestli Růžičku uvidíme v červenobílém dresu i příští sezonu. Smlouva na Slavii mu končí, o nové se bude teprve jednat.

Autor Jakub Slunečko
ZÁPASY 16.9.2019

Konečně! Slavia otočila skóre a vyválčila dva body!

Na třetí pokus se slávisté dočkali vítězství! V hodně nervózním klání s Litoměřicemi krátce před koncem dotáhli jednogólovou ztrátu, po bezbrankovém prodloužení pak druhý bod vystřelil Aleš Furch!

A-TÝM 15.9.2019

Sestřih zápasu: Benátky nad Jizerou - Slavia

Podívejte se na sestřih gólů ze zápasu 2. kola Chance ligy. Slavia prohrála v Benátkách 1:3, o jedinou trefu sešívaných se postaral Petr Vampola.

Přehrát video
A-TÝM 14.9.2019

Za Slavii bude hrát Adam Kubík, nastoupí už v Benátkách

Z extraligového Hradce Králové má do Slavie vyřízené starty útočník Adam Kubík. Dvacetiletý forvard má za sebou tři produktivní sezony v Chance lize, loni pomohl Rytířům k postupu do extraligy.

FANOUŠCI 13.9.2019

Miloš Říha odpověděl na dotazy fanoušků

Trenér Miloš Říha odpověděl na dotazy, které zaslali fanoušci v uplynulém období prostřednictvím formuláře na webu. Přečtěte si jeho odpovědi v následujícím článku, další dotaz můžete položit ZDE. ...

Odehrané v 18:00 | Muži