Nová tvář v brankovišti. Růžička bude chytat za Slavii

03.01.2019, Jakub Mezlík

Jedenadvacetiletý gólman Jan Růžička měl být v letošním ročníku brankářem číslo jedna v Mladé Boleslavi, jenže musel v létě na operaci a přišel o velkou část sezony. Příležitost naskočit zpět do zápasového tempa dostane v sešívaném dresu. Představí se už ve čtvrtečním zápase na ledě Frýdku.

“Dohodli jsme se na jeho působení s Mladou Boleslaví. Trénuje s námi už tři týdny, postupně se do toho po zranění dostával,” přibližuje hlavní trenér Slavie Miloš Říha. “Myslím si, že už nadešla doba, kdy může jít do zápasu a věříme, že svými kvalitami našemu týmu pomůže.”

Odchovanec Mladé Boleslavi vždy patřil ve svém ročníku mezi nejlepší gólmany a pravidelně působil v mládežnických reprezentacích. V sezoně 2014-15 nakoukl poprvé do extraligové branky, pak se ale rozhodl odejít do zámoří, kde chytal dva roky v prestižní americké soutěži USHL.

Před loňskou sezonou se vrátil zpět do Česka a v dresu Boleslavi nastoupil k devatenácti zápasům v základní části a třem v play-out, přičemž vykazoval výborné statistiky.

“Loni v extralize potvrdil, že se jedná o velmi kvalitního brankáře. V určité fázi sezony dělal prvního gólmana a měl velmi dobrou výkonnost,” dodává na adresu Růžičky slávistický trenér.