13. listopad
Přerov Slavia
18:00
16. listopad
Slavia Chomutov
15:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
29. prosince 2016

Ostrostřelec Jankovský: Konečně jsme využili přesilovky, pomohlo i štěstí

Po předvánoční prohře v Kadani si sešívaní v duelu s Frýdkem-Místkem spravili chuť a zvítězili 6:0. Dvěma brankami se na přesvědčivém triumfu podílel útočník Václav Jankovský, který zaznamenal už sedmou a osmou branku v červenobílém dresu. "S navrátilci Rysem a Šafránkem se mi hrálo dobře. S takovými hráči to ani jinak nejde," říká slávistická třiasedmdesátka skromně.

Slavia porazila soupeře z Frýdku vysoko 6:0. Jak utkání vypadalo z vašeho pohledu?
Utkání bych samozřejmě zhodnotil kladně, protože se vyhrálo. A navíc vysokým rozdílem. Pro nás to byl takový klidnější a hlavně úspěšný zápas.

V čem podle vás byl největší rozdíl mezi oběma celky? Pokud pomineme branky.
Plnili jsme pokyny, které jsme si řekli v kabině. Hodně jsme bruslili a měli jsme dobrý pohyb. Ale hlavně se nám konečně podařilo využít přesilovky.

Právě hra v početní výhodě vás dlouhodobě trápí. Jak moc jste na ní zapracovali v trénincích?
Přesilovky v dnešní době rozhodují zápasy, takže jsme na nich zamakali a vyplatilo se nám to. Pokud se nepletu, tak jsme měli čtyři a dvě z nich využili. V těch ostatních jsme také měli velké šance a mohli tak využít všechny. Ale při tomhle výsledku to tolik nevadí.

8
Tolikátou branku si připsal Jankovský na své konto v dresu Slavie.

Byla v průběhu zápasu nějaká pasáž nebo moment, ve kterých dokázal Frýdek zahrozit nebo vás zatlačit?
Nejlehčí utkání to zase nebylo. Každý zápas je těžký. Frýdek vyloženě špatně nehrál. Nám to tam tentokrát napadalo a měli jsme i trošku víc štěstí.

Čekali jste, že Slezané budou, s určitou mírou nadsázky, až tak neškodní?
Jak už jsem říkal, tak si myslím, že až tak neškodní nebyli. My jsme měli štěstí. Hlavně ve druhé třetině, kdy jsme rozhodli v přesilovkách. Měli jsme zprávy, že Frýdecké trápí zranění a nepřijedou v plné síle, takže jsme trochu očekávali, že to bude specifický zápas. A nejjednodušší to rozhodně nebylo.

Dvě z šesti vstřelených branek nesly váš gólový podpis. Ve formaci s navrátilci Šafránkem a Rysem vám to sedlo, že?
Hrálo se mi dobře. S takovými hráči v jedné lajně se ani špatně hrát nedá. Myslím, že jsme si vyhověli a doufám, že další zápasy budou ještě lepší. Byly tam totiž i momenty, kdy to nebylo ještě úplně ono.

Odpočinek přišel vhod, navíc se vrátili zranění, říká dvougólový střelec

Před Vánocemi se vám až tolik nedařilo a výsledky byly jako na houpačce. Sváteční pauza asi přišla hodně vhod.
Je pravda, že před Vánocemi jsme na tom nebyli úplně nejlíp a navíc jsme měli několik zraněných. Teď se nám vrátili Šáfa a Rysák (David Šafránek a Jiří Rys – pozn. redakce), což je důležité. Protože takoví hráči hodně pomůžou. Na náš výkon to určitě mělo vliv. Pauza nám také pomohla. Odpočinuli jsme si jak po fyzické, tak po psychické stránce.

Jak jste si vy osobně užil vánoční svátky?
Vánoce byly fajn. Měli jsme tři dny volno. Užil jsem si rodinu, klid i odpočinek.

Hned po pauze vás čekají dvě utkání ve třech dnech. Může k lepším výsledkům pomoct právě i to, že byl režim v druhé polovině prosince trochu volnější?
O Vánocích jsme načerpali síly, takže se to určitě projeví. My musíme zvládnout i další zápas a snad se nám to podaří.

K zápasu 37. kola zajíždíte do severočeského Ústí. Co od soupeře očekávat a jak se na ěj připravit?
Připravíme se na ně jako na každého jiného soupeře. V lize jsou ty týmy hodně vyrovnané. Ale rozhodně se budeme co nejvíc snažit, abychom potvrdili vítězství a získali další tři body.

Autor Martina Kramerová
Nepřehlédněte
A-TÝM 12.11.2019

Spolu mezi 8! Přijďte nás podpořit v důležitých zápasech

Slavii čeká po reprezentační přestávce pořádně ostrá jízda. V současném modelu soutěže si totiž už na začátku prosince osm nejlepších týmů zajistí postup minimálně do předkola play-off. Sešívaní se ...

Číst více
ZPRÁVY Z KLUBU 11.11.2019

Slávisté v repre: Úspěch na Karjale, Málkův debut nebo Slavíčkův gól

Šestice hráčů Slavie oblékla v reprezentační přestávce dres českého národního týmu v různých věkových kategoriích, trenér Miloš Říha slavil se seniorskou reprezentací vítězství na finském turnaji ...

Číst více
A-TÝM 8.11.2019

Slávisté napodobovali kuriózní góly z NHL. Jak obstáli?

Jak to vypadá, když dostanou slávisté za úkol napodobit netradiční góly ze zámořské NHL? Pořádná kopa legrace, ale mezi nepovedenými pokusy se najdou i opravdu výstavní kousky. Ostatně posuďte sami.

Přehrát video
FANOUŠCI 6.11.2019

Veřejné bruslení v Edenu

Přijďte si zabruslit ve vybraných dnech v průběhu sezony do Edenu! Podívejte se na nejbližší vypsané termíny, o dalších budeme informovat vždy prostřednictvím našeho webu.

Číst více