Po třech týdnech přípravy dochází ke zúžení kádru. Končí devět hráčů

10.08.2018, Jakub Mezlík

Slávisté mají za sebou první tři týdny přípravy na ledě. Nejprve se rozdělili do dvou kádrů, které bojovaly v modelových zápasech mezi sebou, poté odehráli přípravné duely proti dvěma soupeřům z Kazachstánu a Litoměřicím. Trenéři se po těchto utkáních rozhodli k prvním změnám v širokém kádru.

 
 

Na zkoušce ve Slavii neuspěli obránci Lukáš Popela a Adolf Straka a útočníci Petr Maršoun, Viktor Nestrašil, Ondřej Procházka a Emil Švec. Další tři hráči se vracejí zpět do juniorky - obránce Ondřej Holý a útočníci Jaroslav Brož a Damien Hradil.

“I když jsme tady měli skoro osm pětek, tak musím říct, že všichni pracovali výborně a naplno. Nebyl tady žádný problém, ať už v trénincích na suchu nebo na ledě. Ale musíme postupně vybírat mužstvo na sezonu, takže je logické, že k tomuto zúžení dochází. Všichni od nás dostali plnohodnotnou šanci, ať už v modelových nebo přípravných utkáních. Na základě toho jsme se tyto hráče rozhodli vyřadit,” vysvětluje trenér Miloš Říha.

“Hráči, kteří byli přeřazení zpět do juniorky, odvedli dobrou práci a je u nich vidět velký potenciál, ale v tuhle chvíli se do užšího kádru zatím neprobojovali. Nicméně známe jejich předpoklady a víme, že je můžeme během sezony použít. Chceme, aby měli silnou pozici v juniorce a mohli na sebe daleko více upozornit,” dodává hlavní trenér k trojici hráčů ročníku 2000.

Podoba kádru není konečná, v týmu je aktuálně šest pětek a do začátku sezony dojde ještě k zeštíhlení přibližně o pět hokejistů. “Před námi jsou ještě nějaké přípravné zápasy, kde nechceme používat všechny nejzkušenější hráče a dáme šanci ostatním, aby si místo v kádru vybojovali. Předpokládám, že si na sezonu necháme pět pětek a hráče pak budeme podle výkonnosti nebo podle zranění točit,” naznačuje své plány na nadcházející ročník CHANCE ligy Říha.

Aktuální kádr slávistického A-týmu

Brankáři: Patrik Polívka, Lukáš Sochůrek, Dominik Šorf, Daniel Vecka
Obránci: Milan Antoš, Jindřich Barák, Karel Drahorád, Jiří Drtina, Tomáš Duda, Tadeáš Hejda, Jan Novák, Josef Saňa, Michal Steinocher, Vojtěch Šmíd, Jan Štibingr, Dominik Valík
Útočníci: Jiří Doležal, Aleš Furch, Denis Heldák, Jiří Hozák, David Jaša, Dávid Kohút, Lukáš Krejčík, Zdeněk Kubica, David Matějka, Martin Ondráček, Ondřej Panna, Martin Šagát, Jan Šergl, Tomáš Šmerha, David Šteiner, Petr Tejral, Jan Veselý, Robin Všetečka

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže