Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
18. března 2021

Prvním gólem načal cestu za postupem. Na Kladno vletíme, sil máme dost, hlásí Poletín

Jeho gól přišel v pravou chvíli. Michal Poletín svojí první brankou po návratu do Slavie otevřel skóre pátého utkání předkola, které nakonec sešívaní vyhráli a postoupili tak do čtvrtfinále play-off. „Určitě z toho mám radost, ale hlavní je, že jsme vyhráli,“ říká devětadvacetiletý útočník.

Michale, jaké máš pocity po postupu do čtvrtfinále?
Vždycky když se postoupí v play-off, tak je to super. Věděli jsme, že nechceme sezonu končit, na týmu to bylo cítit už před čtvtým zápasem. Byli jsme si vědomi o co hrajeme, a i když některé pasáže nebyly z naší strany optimální, tak jsme strašně rádi, že jsme zápas i celou sérii dovedli do vítězného konce.

Ty jsi v první třetině otevřel skóre utkání svým prvním gólem po návratu do Slavie. Byla to úleva, že se ti podařila smůla prolomit?
Trochu jsme se o tom už bavili, ale já jsem to bral tak, že když jsme vyhrávali, tak jsem byl šťastnej a snažil jsem hrát hodně dozadu a pomoct týmu jinak. Ale samozřejmě je to pěkný, že to tam konečně padlo, navíc v tomhle zápase. Určitě z toho mám radost, ale hlavní je, že jsme vyhráli. Věřím, že to není naše poslední vítězná série.

„Určitě z toho mám radost, ale hlavní je, že jsme vyhráli.“
Michal Poletín o prvním gólu po návratu do Slavie

Už pátek vás čeká první zápas čtvrtfinále na ledě Kladna. Jak se na něj připravíte?
Ve čtvrtek si lehce orazíme a pak se budeme připravovat. No, bude to rychlý... (usmívá se).

Kladno nebude jednoduchým soupeřem, vyhrálo základní část…
Žádný zápas není v play-off jednoduchý, ale my se na to připravíme, podíváme se na video a probereme taktiku, se kterou na ně v pátek vyrukujeme. Těšíme se, bude to další výzva.

Může pro vás být výhoda, že jste na rozdíl od Rytířů rozehraní?
To jsou vždycky takové spekulace, ale já věřím, že bude. Odehráli jsme pět těžkých zápasů na čtyři lajny, takže jsme to měli rozložené na všechny hráče. Každopádně jestli to opravdu byla výhoda, se ukáže až po sérii, ale věřím, že na ně hned v prvním zápase vletíme a využijeme toho. Sil máme určitě dost.

Autor Jakub Mezlík, Šimon Rogner
Nepřehlédněte
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

Číst více
A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

Číst více
A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

Číst více
A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.

Číst více