Rozhodlo neproměňování šancí, hodnotil po utkání Šagát

09.08.2019, Filip Nochta

Slávisté odehráli na domácím ledě proti Pavlodaru bojovný zápas, ve kterém dokázali svého soupeře hodně zatlačit, protože se však prosadili pouze jednou na začátku utkání, z vítězství se radoval kazašský tým. Ten tak vrátil Slavii porážku z loňského roku. O jedinou trefu sešívaných se postaral útočník Martin Šagát.

Pro Slavii byl zápas s Pavlodarem prvním přípravným zápasem na domácím ledě a do hry se dostala většina hráčů, kteří bojovali v rámci zkoušky o místo v týmu.

„Začali jsme dobře a vstřelili jsme i rychlý gól,“ říkal po zápase s Kazachy zkušený slovenský útočník Martin Šagát. „Bohužel jsme ale pak neproměnili šance a pustili Kazachy do hry.“

Martin Šagát v zápase proti Pavlodaru

Šagát byl jediným hráčem Slavie, který se dokázal v utkání prosadit, a to už na začátku druhé minuty. Po přihrávce Svobody trefil odkrytou branku. „Daniel mi to krásně poslal zpoza branky a já jen trefil prázdnou branku.“

Nenechali nám nic zadarmo

V polovině druhé třetiny se povedlo Pavlodaru vyrovnat, a tím hosté zahájili postupný obrat. Kazaši ukázali bojovnost a tvrdou hru, která dělala slávistům problémy. „Soupeř byl v soubojích u mantinelu velmi silný a na puku dost bruslivý,“ hodnotil po zápase Šagát. I když hokejově na tom byli lépe sešívaní, na sešívané tento styl platil a góly stříleli Kazaši. „Dělali nám to velmi těžké a nenechali nám nic zadarmo.“

4 + 24
Bodový zápis Martina Šagáta po 44 zápasech

Místy se hrál hodně ostrý hokej a došlo i na potyčky. Do pár takových šarvátek se dostal i Martin Šagát, který si to vysvětluje právě vyrovnaným skórem. „Byl to zápas o jednom gólu a v takových případech se ty souboje určitě přiostřují.“

Sešívané čeká další přípravné utkání v úterý 13. 8 v rámci turnaje Zubr Cup, kde se postupně utkají se Zlínem, Přerovem a Vsetínem. „Do začátku turnaje bychom se měli zlepšit ve všech směrech a přivést nějakou tu výhru,“ burcuje na závěr Šagát.