Šesťáci ovládli bez jediné porážky domácí Memoriál Josefa Lánského

30.12.2018, David Mencl

V povánočním čase se v Edenu konal turnaj 6. tříd, kterého se vedle domácího výběru účastnily ještě královéhradecký Mountfield, Uherský Ostroh, slovenská Skalica a celky z Rakouska a z Ruska. Hrálo se systémem každý s každým, dohromady tedy bylo k vidění patnáct kvalitních zápasů. Každý duel se hrál na dvě poloviny po dvaceti minutách. Slávisté dokázali všechny své soupeře bez větších problémů porazit, a tak si při vyhlášení mohli na krk pověsit zlaté medaile. Druhé místo vybojovali mladí hokejisté z Hradce Králové a třetí skončil Uherský Ostroh.

Celý turnaj odstartoval duelem sešívaných nadějí s Uherským Ostrohem. V první části si červenobílí vypracovali slušný čtyřbrankový náskok, o který se postupně postarali Šturc, Krčál, Lorenz a Matějovský. V úvodu druhé poloviny se sice soupeř dvěma trefami přiblížil vyrovnání, zbytek utkání však byl v režii Pražanů. Ti nakonec přidali ještě pět branek, a tak vyhráli jasně 9:2.

1. zápas: HC Slavia Praha – Uherský Ostroh 9:2 (4:0, 5:2)
Branky a nahrávky Slavie: 8. Šturc (Matějovský, Prichoďko), 14. Krčál, 19. Lorenz (Matějovský), 19. Matějovský (Šturc), 27. Prichoďko (Lorenz, Šturc), 36. T. Poletín (Šámal), 37. Šámal (T. Poletín, Krčál), 39. Šturc (Gut), 40. Šámal (Pšenička). Průběh utkání: 4:0, 4:2, 9:2.

Ve druhém utkání na turnaji se slávisté střetli s rakouským výběrem Future Stars. Dlouho to vypadalo, že o vítězství budou bojovat oba celky, nakonec však mladíci v sešívaných dresech odpor soupeře zlomili a došli si pro výhru 5:1. Tento zápas byl střelecky zcela v režii Davida Krčála, který zaznamenal všech pět branek svého týmu.

2. zápas: HC Slavia Praha – Future Stars (AUT) 5:1 (1:0, 4:1)
Branky a nahrávky Slavie: 19. Krčál (T. Poletín), 26. Krčál (Šámal), 30. Krčál (Matějovský), 38. Krčál, 38. Krčál. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.

První hrací den zakončili červenobílí proti královéhradeckému Mountfieldu. Přestože šlo o celek, se kterým slávisté pravidelně hrají vyrovnaná utkání, tentokrát tomu nebylo. Svěřenci trenérů Tejrala a Macka postupně navýšili svůj náskok až na pět branek. Na vítězství pak nezměnilo nic ani snížení Východočechů necelých šest minut před koncem.

3. zápas: HC Slavia Praha – Mountfield HK 5:1 (3:0, 2:1)
Branky a nahrávky Slavie: 7. T. Poletín (Krčál), 15. Šturc (Macek), 16. Krčál, 21. T. Poletín (Krčál, Šámal), 28. Šámal (T. Poletín). Průběh utkání: 5:0, 5:1.

Vzhledem k výsledkům z prvního dne bylo jasné, že k celkovému prvenství stačí slávistům z posledních dvou zápasů alespoň jeden vyhrát. A to se jim povedlo už v utkání se slovenskou Skalicou. Sešívaní se do vedení dostali už ve třetí minutě a svůj náskok už nepustili. Naopak ho ještě navýšili a navíc ani jednou neinkasovali.

4. zápas: HC Slavia Praha – MHKM Skalica (SVK) 4:0 (3:0, 1:0)
Branky a nahrávky Slavie: 3. Krčál (Šámal), 19. Labuzík (Krčál), 19. Krčál (Šámal), 27. Šámal (Pšenička). Průběh utkání: 4:0.

S jistotou zisku zlatých medailí naskočili červenobílí do zápasu proti ruskému celku a bylo z toho další vítězství. Chvílemi to sice vypadalo, že by Rusové mohli na závěr turnaje rozšířit svůj bodový zisk, červenobílí byli proti. Po nerozhodné první polovině přišla druhá dvacetiminutovka, která byla jasně v režii pořádajícího klubu.

5. zápas: HC Slavia Praha – AT Hockey Academy (RUS) 5:2 (2:2, 3:0)
Branky a nahrávky Slavie: 7. Krčál (Labuzík), 8. Lorenz (Matějovský, F. Poletín), 21. Šámal, 36. T. Poletín (Krčál), 40. Matějovský. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2.

Do všech zápasů nastoupili slávisté ve stejné sestavě, brankáři se pravidelně střídali v polovině každého duelu. Sestava Slavie: Moustafa, F. Poletín – Labuzík, Pšenička, Macek, Lorenz, Gut, Marek – T. Poletín, Krčál, Šámal – Prichoďko, Matějovský, Šturc – Kubalík, Tichý, Pavlíček.

Během závěrečného ceremoniálu dostaly úspěšné týmy medaile a věcné ceny. První tři celky si navíc mohly užít i sladkou odměnu v podobě jablečného štrůdlu. Zároveň byli oznámeni držitelé individuálních ocenění. Nejužitečnějším hokejistou turnaje byl slávista Tomáš Poletín, nejlepším brankářem Tomáš Kaděra z Uherského Ostrohu, nejlepším obráncem Adam Novotný z Mountfieldu a nejlepším útočníkem Filip Simovic z Future Stars.

HC Slavia Praha Mountfield HK Uherský Ostroh MHKM Skalica Future Stars AT Hockey Academy Body Skóre Pořadí
HC Slavia Praha xxxx 5:1 9:2 4:0 5:1 5:2 15 28:6 1.
Mountfield HK 1:5 xxxx 3:2 9:2 1:1 4:3 7 18:13 2.
Uherský Ostroh 2:9 2:3 xxxx 9:5 9:3 5:4 6 27:24 3.
MHKM Skalica 0:4 2:9 5:9 xxxx 1:4 1:4 0 9:30 6.
Future Stars 1:5 1:1 3:9 4:1 xxxx 2:1 5 11:17 4.
AT Hockey Academy 2:5 3:4 4:5 4:1 1:2 xxxx 3 14:17 5.