17. prosinec
Chomutov Slavia
17:30
19. prosinec
Havířov Slavia
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
2. dubna 2019

Šimon Slavíček obdržel cenu fair play od Českého olympijského výboru

Patnáctiletý útočník dorostu Slavie Šimon Slavíček získal jednu z prestižních cen fair play, které uděluje každoročně Český olympijský výbor. Na slavnostním vyhlašování se dostal na pódium vedle řady osobností, jedním z oceněných byl i bývalý vynikající fotbalista Antonín Panenka.

V zápase extraligy dorostu s Kladnem se Šimon Slavíček dostal do šance, puk po jeho střele trefil tyč a proskočil brankovištěm, ale brankovou čáru nepřešel. Hlavní rozhodčí uznal gól, slávistický útočník se za ním však okamžitě rozjel, aby jeho verdikt změnil. Slavia v tu chvíli prohrávala 1:2, a Slavíčkův gól by tak znamenal vyrovnání. Kladno si nakonec z Edenu odvezlo výhru 5:2.

Šimone, můžeš popsat, jak celá situace proběhla z tvého pohledu?
Já jsem to celé pořádně neviděl, viděl jsem akorát puk mimo branku. Kluci se radovali a rozhodčí ukazoval, že je to gól, tak jsem se nejdřív radoval taky, ale po příchodu na střídačku pár kluků zase říkalo, že to gól nebyl. Tak jsem si řekl, že udělám pěkné gesto a šel jsem rozhodčímu říct, že opravdu nebyl.

Co ti na to říkali spoluhráči?
V kabině pak skoro nic, až teď se trochu smáli na to ocenění. Bylo to docela srandovní, ale fajn.

Ty jsi při vyhlašování na pódiu v rozhovoru s moderátorem Petrem Svěceným řekl, že by to kluci do tebe neřekli, že uděláš takové gesto…
No právě. Oni si mysleli, že nejsem takový sportovní a fair play, ale já jsem rád, že jsem udělal ten čin a byl jsem dobře odměněný.

Takže bys neváhal a udělal příště stejnou věc znovu?
Určitě, já myslím, že to bude dobrá inspirace i pro ostatní kluky. Ještě, když jsem za to byl takhle odměněný, tak proč to taky neudělat.

Jaké to pro tebe bylo stát na pódiu ve společnosti dalších zajímavých osobností?
Neskutečný pocit, takové osobnosti jsem vůbec nečekal, bude to vzpomínka na celý život. Nejhorší bylo stát na pódiu a něco říkat. Můj cíl byl hlavně se neztrapnit (směje se).

Získal jsi druhé ocenění v krátké době, nedávno jsi se stal ve své kategorii také sportovcem roku Prahy 10, jak si tohle období užíváš?
Je to pro mě dobrá zkušenost a jsem za to rád. Sportovec Prahy 10 byl pro mě také důležitý, ale musím říct, že tohle pro mě znamená víc. Bylo tady ještě víc osobností a opravdu si té ceny vážím.

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 13.12.2019

Miloš Říha: Cílem bude vyhrát každý následující zápas

Slavia zakončila úvodní část Chance ligy na výborném pátém místě a zajistila si účast minimálně v předkole play-off. Cesta za vysněným cílem nebyla vždy jednoduchá, za odvedené výkony si ale hráči ...

Číst více
FANOUŠCI 12.12.2019

Termíny veřejného bruslení! O svátcích zdarma i s hráči A-týmu

Přijďte si zabruslit ve vybraných termínech do Edenu! Aktuálně jsou vypsané dvě předvánoční soboty, mezi svátky pak můžete dorazit v rámci Týdne sportu zdarma. V neděli 29. prosince si od 11:15 do ...

Číst více
A-TÝM 11.12.2019

Stáhněte si zápasy Slavie do svého kalendáře v mobilu či v počítači

Přihlaste se k odběru kalendáře HC Slavia Praha do vašeho mobilu, tabletu či PC a nezmeškejte jediné utkání! Aktualizovaný rozpis budete mít vždy po ruce a budete přesně vědět, kdy sešívaní hrají své ...

Číst více
A-TÝM 9.12.2019

Brož jede na kemp dvacítky před mistrovstvím světa!

I když byl původně jen mezi náhradníky, nedělní telefonát mu změnil plány. Útočník Jaroslav Brož byl dodatečně nominován do širšího kádru dvacítky před nadcházejícím mistrovstvím světa, které se koná ...

Číst více
×
Dnes v 17:00 | Jun.
Mountfield HK
HC Slavia Praha