Slavia je pro mě posun v kariéře, cítím zodpovědnost, říká gólman Michajlov

06.05.2019, Jakub Mezlík

Slavia chce po loňských rošádách stabilizovat brankářský post, a proto se rozhodla přivést na tuto pozici posilu. Stal se jí pětadvacetiletý Martin Michajlov, který v uplynulé sezoně podával výborné výkony v dresu Litoměřic. Přečtěte si rozhovor s novým členem našeho týmu.

 
 

Martine, povedlo se dotáhnout tvůj příchod do Slavie. Jaké jsou tvé první pocity?
Mám velkou radost, že tady můžu být. Jsem vděčný Slavii, že si mě vybrala a stála o mě. Samozřejmě cítím šanci na posun ve svojí kariéře, takže jsem se moc těšil, až sem přijdu a budu moci ukázat, co umím.

Cítíš, že budeš mít větší zodpovědnost? Přeci jen bys tady měl dostat větší roli než v Litoměřicích…
Určitě to pro mě bude větší zodpovědnost, ale to k tomu patří. Jestli se chci někam posunout v hokeji i v životě, tak za tou větší zodpovědností musím jít a poprat se s tím. Důležité je nebát se a nebýt z toho ve stresu.

Přečtěte si:

Gólmany má na starosti v klubu Roman Málek, breš to jako výhodu, že můžeš spolupracovat s někým koho znáš?
Určitě. Jsem moc rád, že tu je, protože on byl pro mě ikona a legenda od mých dětských let, kdy jsem začal chytat a sledovat gólmany. Samozřejmě jsem jako každý hodně obdivoval i Dominika Haška, ale od malička jsem měl rád červenou barvu, tak jsem fandil Slavii a Roman byl vynikající brankář. Pro mě je štěstí, že jsem se s ním v průběhu času seznámil, trénujeme spolu i děti, takže se cítím mnohem líp, když tu je, protože stejně jako byl skvělý gólman, tak je takový i jako trenér.

Ty máš za sebou poměrně úspěšnou sezonu, dostal ses do branky na 19 zápasů a s úspěšností zákroků nad 93% jsi měl nejlepší statistiky v Chance lize…
Myslím, že jsem měl dobrou sezonu, odchytal jsem nejvíc zápasů za celou svoji kariéru v první lize a budu na ni rád vzpomínat. Určitě se dá říct, že mi pomohla se někam odpíchnout a jít za něčím jiným. Věřím, že to bude ku prospěchu a bude se mi dařit i ve Slavii.

Nechybělo mnoho a mohl jsi oblékat sešívaný dres už v uplynulé sezoně. Vnímal jsi minulé léto zájem Slavie?
Vím o tom, akorát se to nějak nedořešilo, takže nakonec jsem zůstal v Litoměřicích. Letos za mnou znovu přišel Roman, jestli bych nechtěl jít do Slavie a já jsem samozřejmě měl velký zájem. Pro mě je to posun v kariéře a navíc díky tomu, že tu není žádný starší gólman, mám šanci poprat se o jedničku.

Kdyby ses měl fanouškům představit, jak bys popsal svůj styl chytání?
Musím to hodně ubruslit, jelikož nejsem tak obrovský v bráně. Ale beru si samozřejmě větší výstroj, abych něco zabral (směje se). Já jsem do dvaceti let neměl žádného osobního trenéra, takže jsem byl takový samouk. Koukal jsem hodně na videa, viděl jsem gólmany v televizi nebo na internetu a podle toho jsem se učit. Ve dvaceti letech jsem pak začal trénovat s Vladimírem Dohnalem, který spolupracoval s Romanem Málkem a Petrem Přikrylem, a dá se říct, že tihle tři mě naučili všechno, co dnes umím. Snažím se být uvolněný v bráně, dobře bruslit, vykrývat prostory a samozřejmě chytat puky.

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže


"