Slavii posílí čtveřice hráčů z Plzně a obránce Bača z Hradce

12.10.2016, Jakub Mezlík

Slavia zareagovala na hráčské odchody doplněním kádru. Z Plzně přichází do Slavie brankář Patrik Polívka, obránci Patrik Marcel a Jan Holý a útočník Vojtěch Tulačka, z hradeckého Mountfieldu pak obránce Martin Bača. Smlouvu ve Slavii prodloužil útočník Zdeněk Kubica.

Sešívaní uvolnili do extraligové Plzně brankáře Alexandra Hyláka, obratem přichází do brankoviště Patrik Polívka. Dvaadvacetiletý gólman a bývalý mládežnický reprezentant odchytal dvanáct zápasů v extralize a do Slavie přichází na hostování do konce sezony.

Jedenadvacetiletý obránce Jan Holý letos naskočil za Plzeň do dvou extraligových zápasů, celkově jich v české nejvyšší soutěži odehrál jedenáct. Do Slavie má vyřízené střídavé starty. Obránce Patrik Marcel, který začal letošní sezonu v Jihlavě, a útočník Vojtěch Tulačka, jenž byl produktivní na plzeňské farmě v Klatovech, přicházejí na měsíční hostování.

Slovenský obránce Martin Bača patřící hradeckému Mountfieldu sbíral prvoligové zkušenosti od začátku sezony v Litoměřicích, předtím působil ve Znojmě, kde hrál mezinárodní ligu EBEL.

Ve Slavii zůstává i Zdeněk Kubica, kterému vypršela měsíční zkouška a projevil zájem pokračovat. Všichni hráči by měli být na soupisce už v zápase na ledě Českých Budějovic, do sestavy se dostane i několik juniorů.