Slávista Dominik Valík jde do draftu NHL: Je to pouze krůček, říká

24.06.2016, Lucie Brožová

Nejmladší člen současného slávistického kádru, sedmnáctiletý Dominik Valík, se dostal do výběru draftu NHL, který bude probíhat 25. a 26. června. „Všechno to jsou jenom krůčky do NHL,“ říká Dominik Valík, který se na Slavii objevil poprvé v sezóně 2014/2015. Předpovědi ho řadí zhruba mezi 120 nejlepších evropských bruslařů a šanci mezi nimi má i Václav Zídek, který minulou sezonu odehrál za slávistický starší dorost a juniorku.

 
 

Svou hokejovou kariéru začal Valík v Třebíči, odkud následně přestoupil na Slavii. „K hokeji mě přivedla mamka s dědou,“ prozrazuje a dodává, že oba patří mezi jeho největší a nejvěrnější fanoušky. Netrvalo dlouho a po vydařených sezónách si Valíka všimli také v reprezentaci.

V loňské sezóně odehrál všechny turnaje za tým U18, kde získal během devatenácti zápasů dva body za gól a asistenci. „Jsem vždycky nadšený, když dostanu pozvánku. Nic není víc než reprezentovat svou zemi. Je to pro mě čest,“ usmívá se mladý slávista. Při reprezentačních zápasech si zkusí jiný styl hokeje i jinou atmosféru. „Hokej je tam určitě rychlejší než v juniorce,“ souhlasí Valík.

Právě na reprezentačních akcích si červenobílého obránce všimli skauti z NHL a byl vybrán do draftu. „Byl to skvělý pocit, když jsem zjistil, že jsem ve výběru, ale nic to ještě neznamená,“ uvědomuje si. Při otázce, jaké si myslí, že má šance, se chvilku zamyslí. „Viděl jsem už i lepší hráče než jsem já a bylo jich hodně. Mám toho spoustu na vylepšení,“ odpovídá. Souhlasně však přikyvuje při otázce, zda bude draft sledovat.

I když je věkem ještě junior, suchou přípravu podstupuje společně s A-týmem Slavie. „ Je to hodně náročné. Ale pozitivní je, že jsou tréninky pouze hodinu a půl a ne tři hodiny,“ vyzdvihuje kratší tréninky jako všichni jeho spoluhráči. „Hlavním rozdílem mezi tréninky juniorky a áčka je ta délka,“ směje se.

„V áčku děláme sprinty, což jsme v juniorce nikdy nedělali, víc se zaměřujeme na určité partie, jeden den děláme záda, druhý den břicho,“ upřesňuje. Díky mladému týmu pro Dominika není problém začlenit se do týmu. Od druhého nejmladšího hráče ho dělí jeden rok. „Máme tam zábavu. Parta je v hokeji hodně důležitá, aby to pak fungovalo i na ledě,“ poodhaluje Valík

Během sezóny bude ale nejspíš více vytížen v juniorském týmu. „V áčku je dobrá sestava obránců. Jsou tam tři kvalitní lajny. Ale uvidíme, já o tom nerozhoduji,“ říká obránce, který by však měl nastoupit do přípravných zápasů A-týmu.

Na slávisty čeká od 8. července čtrnáctidenní pauza. Co na ní plánuje Dominik Valík? „Určitě chci relaxovat, prostě odpočívat. Každý hráč dostane individuální plán, takže nebudu mít úplně volno,“ odtajňuje. Během srpna oslaví Dominik osmnácté narozeniny. „Určitě si chci udělat řidičák, ale není na to moc času. Ale rozhodně si ho plánuji udělat,“ dodává.

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže