Slávisté hostí Frýdek. Porazí slezského soupeře i potřetí?

27.12.2016, Martina Kramerová

V povánočním období zpestří hokejovým fanouškům poslední dny letošního roku dvě kola WSM Ligy. Slávisté se v jednom z nich představí doma v Edenu, kde přivítají Frýdek-Místek. Středeční zápas bude duelem mužstev, jež se před Vánocemi nacházely v obdobné formě. Jak Slavia, tak její soupeř totiž v prosinci zaznamenali po třech výhrách a třech porážkách. Zatímco hostující tým ale naposledy skolil Kladno, červenobílí prohráli v Kadani. Proti Slezanům tak budou chtít odčinit porážku se Severočechy a potvrdit úspěšnou bilanci s frýdecko-místeckými šelmami.

36. kolo: HC Slavia Praha vs. HC Frýdek-Místek

Porovnání týmů
4. místo (61 b.)
Postavení v tabulce
11. místo (49 b.)
Skóre
David Šafránek (15+10)
Nejproduktivnější hráč
Aron Chmielewski (10+12)
David Šafránek (15 gólů)
Nejlepší střelec
Aron Chmielewski (10 gólů)
Jan Pohl (4+11)
Nejproduktivnější obránce
Jakub Kania (0+12)
Dominik Frodl 94,44 %
Úspěšnost brankářů
Juraj Šimboch 91,84%
Kadaň – Slavia 2:0
Frýdek-Místek – Kladno 2:1sn

Sešívaní svým příznivcům před nejhezčími svátky roku mnoho radosti nenadělili. V posledním zápase před vánoční pauzou nenavázali na střelecké představení proti Mostu a prohráli na ledě Kadaně 0:2.

Tolik bodů dělí v tabulce WSM Ligy Slavii od Frýdku-Místku.

V průběhu prosince se slávistickému souboru vůbec dařilo velmi střídavě. Z šesti utkání od začátku měsíce do jeho poloviny vydolovali devět bodů za tři vítězství. S porážkou z Edenu odjížděly Litoměřice a Most. Venkovní body červenobílí přivezli z Kladna, kde skolili místní Rytíře rozdílem jediné branky.

V dalších třech střetnutích naopak sešívaná letka vyšla naprázdno. Prohrála doma s Jihlavou, na Horáckém zimním stadionu nestačila na Třebíč a nakonec přišla o body i v Kadani. Po krátkém volnu, jež vyplnila vánoční pohoda, sešívaní začali trénovat na dalšího soupeře.

Frýdek na vlně výher, bilanci má lepší Slavia

Tím bude na domácím kolbišti ve Vršovicích Frýdek-Místek. Protivník z druhého konce republiky najel před přestávkou na vítěznou vlnu. První tři prosincová utkání sice prohrál, pak ale vybojoval tři triumfy. Ten poslední měl navíc cenu zlata. Frýdečtí totiž porazili na vlastním ledě silné kladenské Rytíře, které přetlačili po samostatných nájezdech.

Do vzájemného duelu tak půjdou Slavia i Frýdek v rozdílném rozpoložení. Sebevědomí by však přesto mohlo být spíše na hokejkách domácích. V předchozích dvou vzájemných utkáních totiž dominovali.

Nejproduktivnějším hráčem v duelech s Frýdkem je David Šafránek. Nad ním ale kvůli zranění tentokrát visí otazník.

V prvním říjnovém dni odjížděl nováček soutěže z Prahy s těsnou porážkou 2:3. Gólově se vyznamenal především Šafránek, jenž vsítil dvě branky. A neproduktivnější forvard sešívaných nezahálel ani ve Frýdku, kde Slavii zařídil výhru v prodloužení.

Oba kádry doznaly před Vánoci také několika změn. Ve Slavii skončil Antonín Dušek, který zamířil do extraligových Karlových Varů. Ve stavu zraněných se stále nacházejí Šafránek, Rys a Kverka a uvidí se, zda některý z nich vůbec do zápasu zasáhne.

Ve Frýdku proběhla škatulata ve vedení i hráčském kádru. Jiří Juřík se přesunul z pozice hlavního trenéra na místo sportovního manažera. Sestavu Slezanů posílil Jiří Půhoný z Prostějova, mužstvo naopak opustil po Tomáší Káňovi také Radek Meidl.

Jak duel mezi čtvrtým a jedenáctým celkem tabulky dopadne, bude jasné ve středu v podvečer. Utkání začíná v 18:00.