17. prosinec
Chomutov Slavia
17:30
19. prosinec
Havířov Slavia
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
22. listopadu 2018

Šmerha dal poprvé dva góly. Musíme šlapat dál, řekl po zápase

Dvacáte šesté kolo Chance ligy přineslo utkání pražské Slavie proti Frýdku. Frýdek dokázal udeřit jako první, ale Slavia během 31 sekund dokázala zápas otočit a pohlídat až dokonce. Konečně tak zase naplno bodovala, když zvítězila vysoko 6:2. Velký podíl na výhře mělo útočné trio Kubica, Kverka a Šmerha. Speciální utkání to bylo hlavně pro Tomáše Šmerhu, který poprvé ve své slávistické kariéře dokázal skórovat hned dvakrát. „Musíme šlapat dál,“ řekl po výhře útočník Šmerha.

Tomáši, jak byste ohodnotil utkání, které jste vyhráli 6:2?
Zápas byl výborný, konečně jsme vyhráli a vyhráli jsme i docela vysoko 6:2. Jsou to pro nás velmi důležité tři body.


Podařilo se vám dát dva góly, přiblížíte nám je trochu?
Kubi (Zdeněk Kubica) to tam zavezl, oni mu to vypíchli a jel před kasu. Udělal před brankou souboj a já už to tam jen nahodil a některý z protihráčů to tam tečoval. A u toho druhého gólu udělal soupeř chybu na modré a já jsem zůstal úplně sám dole, Kubi (Zdeněk Kubica) tam jel teoreticky sám na bránu a dal mi to jako na podnose a já už střílel přímo do prázdné.

4+3
Toto je bodový zápis Tomáše Šmerhy z letošní sezóny.

Pamatujete si, kdy jste naposledy vstřelil dvě branky v utkání?
No v áčku ještě nikdy. Myslím, že naposledy jsem dal tolik gólů snad jenom na Kobře.

Vaší lajně se toto utkání velmi povedlo, jak byste ohodnotil tuto spolupráci?
Myslím si, že jsme odehráli velmi dobrý zápas, byli jsme u čtyř gólů, které jsme dali. Sice jsme dostali ten jeden, ale i přes to si myslím, že jsme odevzdali dobrý výkon.

Do týmu přišla staronová posila Jaromír Kverka, jak vnímáte jeho příchod?
My se známe už té doby, co tady působil předtím. Je to hrozně hodný a pracovitý kluk a já jenom doufám, že nám forma bude pokračovat.

S jakou taktikou jste do utkání vůbec naskočili? A s jakou motivací?
Říkali jsme si, že na ně počkáme a nebudeme nikam zbytečně útočit, že si vychytáme vhodný čas a udeříme. Věděli jsme, že mají dobré protiútoky a přečíslení, párkrát se to i stalo. Za každou cenu musíme prostě vyhrát, protože teď se nám nějaké zápasy nepodařily a chceme se držet s tou top osmičkou, abychom dosáhli na play-off.

Jaká panuje po vítězství v kabině atmosféra?
Určitě lepší než po prohře, ale musíme šlapat dál. Teď nás čekají další těžké zápasy, jedem do Poruby a pak doma Vsetín. Chce to udělat další body a podle toho se to vše bude odvíjet.

Autor Filip Nochta
Nepřehlédněte
OHLASY 9.12.2019

Věřil jsem, že to tam Honzovi Novákovi spadne, říká Málek

Po delší době se od úvodních minut postavil do sešívaného brankoviště. Roman Málek dokázal Slavii v důležitých momentech duelu s Trhači podržet a po vítězném zápase si vyslechl komplimenty i ze ...

Číst více
A-TÝM 8.12.2019

Rozpis druhé části: Vsetín a Motor v prosinci v Edenu!

Slavia začne druhou část Chance ligy v úterý 17. prosince v Chomutově, do Edenu přijedou do konce letošního roku dva atraktivní soupeři - Vsetín a České Budějovice. Vstupenky na jednotlivé zápasy ...

Číst více
SESTŘIHY 8.12.2019

Sestřih zápasu: Slavia - Kadaň 4:3

Slávisté v posledním kole první části Chance ligy udolali Kadaň 4:3. Rozhodující trefu zařídil sedm vteřin před koncem kapitán Jan Novák! Podívejte se na sestřih všech gólů.

Přehrát video
OHLASY - VIDEO 7.12.2019

Novák po Kadani: První část sezóny byla povedená, musíme ale bojovat dál

Postaral se o vítěznou branku pouhých sedm sekund před koncem, díky níž slávisté oslavili proti Kadani vítězství 4:3. Jak viděl rozhodující moment utkání a jak hodnotí výkon Slavie v první části ...

Přehrát video