Tejral po zápase s Motorem: Začátek byl dobrý, góly nás srazily

14.09.2017, Martina Kramerová

Motivace a chuť k výhře nechyběly. Scházely však góly. Sešívaní si proti Motoru vybrali slabší chvilku a i když po většinu zápasu nebyli horším celkem, prohráli na jihočeské půdě 1:5. Výsledek se snažil zvrátit útočnými výpady i forvard Petr Tejral. Ten se vrátil na místo, odkud ho na jaře odvážela sanitka. Tehdy si totiž přímo na ledě přivodil otřes mozku. Na nešťastnou událost si ve středu sice vzpomněl, negativní myšlenky však hodil za hlavu a soustředil se jen na nový duel. „Vzpomněl jsem si. Ale stalo se a člověk musí jít dál,“ řekl jednadvacetiletý útočník. Prohra ho hodně mrzela, hlavně kvůli tomu, že se Slavii nedařilo v koncovce a přechodu přes střední pásmo.

 
 

Dlouhou dobu jste byli pro Motor rovnocenným soupeřem. Kde se utkání zlomilo. S prvním gólem domácích?
Myslím si, že jsme prvních šestnáct minut hráli dobře. Potom jsme dostali dva góly. Čtyři minuty první třetiny jsme asi nějak vypustili. To se neodpouští, Budějovice nás potrestaly a my dvakrát inkasovali. Byla to naše chyba.

Druhá branka padla chvíli před první sirénou. Nebyli jste už tak trochu hlavou v kabině?
Trošku asi jo. Udělali jsme nějaké chyby a byla to škoda, protože jsme do té doby hráli dobře. Pak člověk na chvíli zaváhá a dostane takhle „na prdel“.

V čem podle vás byl hlavní rozdíl mezi oběma týmy, když pomineneme skóre?
Měli lepší střední pásmo. Potom když jsme byli v jejich obranném pásmu, tak když získali kotouč, tak hned jeli na naši bránu. Rychlý přechod středním pásmem bylo jejich velké plus. A navíc koncovka.

Jak těžké je pro tým dohrát zápas, v němž prohrává už o tolik branek a s výsledkem se nic moc nedá udělat?
Takový zápas se dohrává špatně. My jsme sice věděli, že už je to takřka ztracené, ale ještě jsme měli nějaké šance. Ale hlavně jsme si řekli „jo dobře, je to v háji, ale když budeme mít dobrou třetí třetinu v tomhle zápase, můžeme na ni navázat v dalším utkání“. Takže jsme se snažili hrát co nejlíp a nekoukat na výsledek.

Do Budvar arény si našlo cestu víc než šest tisíc lidí. Jak se v takové atmosféře hraje, když celá hala fandí soupeři? Mohlo to váš výkon třeba trochu ovlivnit?
Vždycky když se jede ven, je to těžší. Ale myslím, že nás to neovlivnilo. Na Motor lidí chodí, město žije hokejem. Celkově musím říct, že atmosféra byla skvělá. A musím ocenit naše fanoušky za to, že přijeli. Sice jich bylo pár, ale klobouk dolů, že dorazili.

Zápas na jihu Čech ukázal určité herní nedostatky. Na který je podle vás potřeba zapracovat nejvíc? A co se naopak aspoň trochu povedlo?
Začnu negativy, která bychom měli vylepšit. Hlavně střední pásmo, jak jsme říkal. Když beci měli puk, tak útočníci zbytečně ujížděli a zase beci zároveň to musí víc sami vyvézt dopředu. Třeba na tom musíme zapracovat. Co se týče pozitiv, tak tím je určitě Frodlík v bráně. I taky pár šancí. Ale skončilo to 1:5, takže tam těch kladných věcí bohužel zas tolik nebylo.

Vzpomínky na jaro? Stalo se, člověk musí jít dál, hlásí Tejral

Vrátil jste se na stadion, na který z loňska nemáte příliš dobré vzpomínky. Bylo to trošku v hlavě? Nebál jste se jít do zápasu naplno?
Vzpomněl jsem si na to. Hned při prvním střídání jsem se dostal do levého rohu, kde se mi to stalo. Byla tam boule, tak jsem se hned podíval na mantinel, jestli tam není ještě krev. Ne, dělám si legraci (směje se – pozn. redakce). Nejsem nijak pověrčivý nebo něco podobného. Stalo se to, ale tohle je další zápas a člověk musí jít dál. Co se týče psychiky, tak jsem se vůbec nebál.

V sobotu čeká Slavii Prostějov. Jak se na zápas připravit a co si do něj z duelu s Budějovicemi odnést?
Na tréninku trenér apeloval na to, abychom hráli víc jednoduše. Musíme zlepšit střední pásmo i založení akcí. To jsme pilovali. Od zápasu očekáváme výhru. Doma bychom chtěli napravit zápas v Budějovicích a vyhrát.

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže


"