Trojice hráčů Slavie jede do Ruska na Zimní světovou univerziádu

22.02.2019, Jakub Mezlík

Tři hráči Slavie budou reprezentovat Českou republiku na Zimní světové univerziádě, která se koná na začátku března v ruském Krasnojarsku. V nominaci jsou obránci Josef Saňa, Tomáš Duda a útočník David Matějka.

Univerziáda se v Rusku koná od 2. do 12. března, čeští hokejisté svůj první zápas odehrají už v předvečer zahajovacího dne proti Spojeným státům americkým. V rámci základní skupiny změří síly dále ještě se Slovenskem (3.3.), Maďarskem (5.3.), Japonskem (7.3.) a Ruskem (9.3.). Semifinálové zápasy se hrají 11. března a o den později jsou na programu v rámci vyvrcholení celé univerziády souboje o medaile.

Devatenáctiletý Tomáš Duda hraje letos v A-týmu Slavie premiérovou sezonu a ihned se zařadil mezi stabilní články Říhova výběru. V Chance lize je druhým nejvytěžovanějším juniorem soutěže, ve 47 zápasech nasbíral 5 bodů za 1 gól a 4 asistence.

O čtyři roky starší Josef Saňa prošel ve Slavii všemi mládežnickými kategoriemi, poté ale hrál druhou ligu a do sešívaného A-týmu se také probojoval poprvé až v letošním ročníku. Dlouho čekal na svoji první trefu, nakonec se mu ale povedlo skórovat v nedávném utkání proti Třebíči. K jedné brance letos přidal ve 39 zápasech 11 asistencí.

Jedenadvacetiletý útočník David Matějka debutoval za Slavii už před dvěma roky, z celé trojice má ale v Chance lize nejméně startů. V letošní sezoně nastoupil patnáctkrát a připsal si 2 góly a 2 asistence. Matějka pravidelně hraje ve druholigovém Písku.

Všem hráčům přejeme na Zimní světové univerziádě hodně štěstí!