18. září
Slavia Jihlava
18:00
21. září
Č. Budějovice Slavia
16:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
31. března 2019

V Edenu se odehraje 25. ročník Memoriálu Jiřího Baráka

Od středy 3.4. do neděle 7.4. se bude konat už 25. ročník Memoriálu Jiřího Baráka. Tradiční turnaj pro mladé hokejisty pořádá za podpory hlavního města Prahy Slavia a na ledě v Edenu přivítá Spartu, Kladno, slovenskou Trnavu a nově i maďarský Györ.

Už po pětadvacáté se na Zimním stadionu v Edenu bude konat jeden z nejznámějších turnajů pořádaný Slavií. Pětice celků složených z hráčů ročníků 2004 a 2005 bude bojovat o výhru na Memoriálu Jiřího Baráka.

Jiří Barák patřil k největším slávistům, během svého života se neustále pohyboval kolem nejstaršího českého hokejového klubu. Trénoval mládežnická mužstva i sešívané áčko, stal se členem výboru ledního hokeje a byl ředitelem několika mládežnických turnajů.

V roce 1974 dostal funkci ředitele nově zastřešeného stadionu a pod jeho vedením se v Edenu konalo i několik zápasů mistrovství světa v roce 1985.

Ve Slavii se pohybovali i Barákovi potomci, syn Jindřich byl několik let v představenstvu klubu a vnuk prošel mládeží a v poslední sezóně patřil ke stabilním členům slávistického áčka. Působil ale i na Slovensku a zahrál si třeba i za Litoměřice.

Po smrti Jiřího Baráka v roce 1991 se na jeho počest koná turnaj nesoucí jeho jméno. Naposledy si celkovou výhru odvezla Sparta.

Pětadvacátého ročníku se zúčastní pět týmů, hrát se bude systémem každý s každým, dohromady tedy bude k vidění deset utkání, po kterých se vytvoří konečná tabulka. Žádné vyřazovací boje se konat nebudou.

Aktuální informace o turnaji najdete na oficiální facebookové stránce turnaje.

Autor David Mencl
Nepřehlédněte
PREVIEW 17.9.2019

Do Edenu míří Jihlava! Navážou sešívaní na svou první výhru?

Do třetice všeho dobrého. Tímto heslem se Slavia řídila v bitvě s Litoměřicemi a poprvé v sezoně mohla slavit vítězství. Po porážkách s Ústím a Benátkami si tak sešívaní spravili chuť a naladili se ...

Číst více
A-TÝM 17.9.2019

Sešívaná sobota! S fotbalovým lístkem či permicí na Porubu zdarma

Slavia posouvá termín zápasu 28. září proti Porubě na dřívější čas, aby fanoušci pohodlně stihli večerní fotbalové utkání. Sobotní hokejový duel odehrajeme místo původně plánovaných 17 hodin už od ...

Číst více
SESTŘIHY 17.9.2019

Sestřih zápasu: Slavia - Litoměřice 3:2 sn.

Podívejte se na sestřih ze zápasu 3. kola Chance ligy. Slavia porazila v Edenu Litoměřice 3:2 po samostatných nájezdech, o góly se postarali Filip Kuťák, David Šteiner a Aleš Furch.

Přehrát video
OHLASY 17.9.2019

Furch: Řekli jsme si, že to konečně musíme zlomit

Aleš Furch rozhodl o vítězství Slavie proti Litoměřicím, když jako jediný z deseti střelců v samostatných nájezdech uspěl a vystřelil Slavii o bod navíc. „Věděl jsem od začátku, co udělám. Spadlo to ...

Číst více
Nepřehlédněte
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Slavia Praha
HC Dukla Jihlava