V novém roce se juniorka postaví Třinci a Vítkovicím, dorost jede na Kladno

02.01.2019, David Mencl

Ohňostroje oslavující příchod roku 2019 pomalu ještě z oblohy nezmizely, slávistická mládež se ovšem chystá na další těžké zápasy. Juniorka v pátek a v sobotu přivítá na domácím ledě duo z daleka – do Prahy přijedou Třinec a Vítkovice. Naopak dorost musí k prvnímu zápasu nového roku na hřiště soupeře, přesněji do Kladna. Perný program čeká i sešívané třídy.

Junioři

4.1., HC Slavia Praha – HC Oceláři Třinec

Červenobílí junioři zvládli základní část výborně, díky čemuž mohou být v určité pohodě. Play-off sice ještě jisté nemají, klíčové bitvy ovšem teprve přijdou.

Mezi lepší polovinou celků jsou na tom slávisté momentálně celkem slušně. Přestože trenéři Hamara a Kolařík bojovali se značnou marodkou, dokázali se svými svěřenci vybojovat i několik bodů. Aktuálně jich na svém kontě mají deset, když porazili České Budějovice a silný Salcburk. Proti Litvínovu a Spartě navíc vyhráli nadstavbu duelu.

Oceláři mohou být zatím se svými výkony ve druhé fázi soutěže spokojeni. Ze šesti odehraných zápasů totiž do vítězného konce dovedli hned čtyři a k tomu přidali ještě tři úspěšné nadstavby.

Třinec sice nezačal příliš dobře, když na Spartě prohrál 1:4, následně se mu ovšem začalo dařit. Postupně porazil Pardubice, České Budějovice a Salzburg. A po těsné porážce od Vítkovic naposledy přehrál i Vsetín.

5.1., HC Slavia Praha – HC Vítkovice Ridera

Hokejisté z Ostravy jsou na tom ještě o trochu lépe než páteční soupeř sešívaných. V tabulce jim patří třetí příčka s dvoubodovým náskokem na Třinec. Pravda ale je to, že oproti Ocelářům mají o jeden odehraný duel navíc.

Přestože si Vítkovice poradily s Pardubicemi, Českými Budějovicemi nebo s Kometou, v posledním utkání před Vánoci však trochu překvapivě podlehly desátému Vsetínu po samostatných nájezdech.

Modrobílí se mohou spolehnout na druhou nejlepší přesilovku v nadstavbové skupině, jejich slabinou jsou ovšem oslabení. Když má totiž soupeř početní výhodu, tak z každé třetí podobné situace totiž inkasují. V tomto ohledu jsou na tom nejhůře ze všech dvanácti týmů tabulky.

Dorost

5.1., Rytíři Kladno – HC Slavia Praha

Už po základní části si sešívaní zajistili účast ve vyřazovacích bojích, s předstihem se tak mohou připravovat na nejdůležitější část sezony.

V nadstavbové fázi sice jsou sešívaní ve své skupině až pátí, hraje se však pouze o umístění pro play-off. Naposledy se červenobílým dařilo, když v Edenu poměrně jasně přehráli Litvínov.

Rytíři mají zatím za sebou čtyři duely a bez toho posledního by to byla úspěšná série. Úvodní prohru s Litvínovem totiž napravili výhrou v Hradci Králové a na Slavii. Porazit určitě chtěli i Liberec, jenže nakonec od něj schytali debakl 0:9.

Slušnou zbraní Kladna jsou přesilové hry, ve kterých si Středočeši drží úspěšnost dvacet pět procent. Z dosavadních dvanácti pokusů tak skórovali třikrát. Pro úspěch slávistů tak bude důležité příliš nefaulovat.

Dorost B

5.1., HC Slavia Praha – HC Hvězda Praha

O prvním víkendu roku 2019 čekají dorostenecké béčko soupeři, proti kterým se jim letos vůbec nedaří. S Hvězdou se totiž potkají už počtvrté, zatím ale ani jednou nevyhráli.

Při prvním setkání obou celků z toho byla vysoká výhra Hvězdy 11:2. Ve druhém zápase byli sešívaní lepším týmem, těsnou prohru 1:2 ale stejně neodvrátili. K vítězství pak byli červenobílí nejblíže při posledním měření sil, když vedli už o dva góly, přesto padli 2:4.

Začátek nadstavbové části nezastihl Hvězdu v příliš dobrém rozpoložení, vždyť prohrála třeba i s béčkem Táboru. V poslední době se to však zlomilo, aktuálně totiž drží sérii čtyř výher v řadě.

6.1., HC Motor České Budějovice – HC Slavia Praha

V soutěžním utkání se oba rezervní dorostenecké celky utkaly zatím jen jednou. A byl z toho poměrně jednoznačný výsledek. České Budějovice totiž v Edenu vyhrály 5:0, slávisté tak mají soupeři co vracet.

Celkově se ale Motoru až tak moc nedaří. V tabulce je předposlední s pouhým jednobodovým náskokem na poslední Tábor. Oproti svým soupeřům však mají Jihočeši o dva odehrané zápasy méně, v případě úspěchu se tak mohou posunout vzhůru. Vyhrát budou chtít i slávisté, kteří na druhé příčce ztrácí pouhý bod na vedou Mladou Boleslav. Čekat tak můžeme tuhou bitvu o důležité body.

6. a 8. třída

3.1., HC Slavia Praha – Rytíři Kladno

Jako první ze slávistické mládeže se v novém roce do hry dostanou šesťáci a následně i osmáci. Už ve čtvrtek totiž na svém ledě změří síly s kladenskými Rytíři. Obě kategorie by měly být schopny svého soka porazit, o čemž svědčí i dřívější vzájemné zápasy.

Osmáci nejdříve Kladnu nasázeli deset gólů při výsledku 10:3, druhý duel ovšem vyhráli už "jen" 7:6. Rytířům se nedaří ani v zápasech s ostatními týmy, v tabulce se pohybují až ve druhé polovině.

O poznání lepší výsledky pak mají s Kladnem šesťáci, po úvodní výhře 10:1 totiž Středočechy vyprovodili nášupem i ve druhém duelu (11:0).

5. a 7. třída

5.1., HC Hvězda Praha – HC Slavia Praha

Páťáci a sedmáci před sebou mají těžké víkendové dvojkolo. V sobotu obě kategorie zamíří na led Hvězdy, se kterou se utkají poprvé v sezoně.

Zatímco sedmáci budou při dosavadním skóre 222:30 z pouhých šestnácti zápasů jasnými favority, páťáci budou bojovat se soupeřem, který je na tom v tabulce o šest bodů lépe.

6.1., HC Slavia Praha – SK Sršni Kutná Hora

Pro sedmáky by znovu mělo jít o soka, kterého by měli bez větších problémů poradit, páťáci naopak narazí na tým, se kterým sousedí v tabulce.